Opinie w Radiu Tczew 15.10.: Debata wyborcza, spór o rewitalizację parku, śmieci w Kanale Młyńskim

  • 16.10.2018, 13:40 (aktualizacja 16.10.2018, 13:47)
  • Redakcja
Opinie w Radiu Tczew 15.10.: Debata wyborcza, spór o rewitalizację parku, śmieci w Kanale Młyńskim

Podziel się:

Oceń:

15 października gośćmi Opinii w Radiu Tczew byli Jolanta Pobłocka z portalu Tcz.pl oraz Przemysław Zieliński z „Dziennika Bałtyckiego”.

W poniedziałek 8 października w Centrum Kultury i Sztuki odbyła się debata prezydencka zorganizowana przez Telewizję Tetka, Radio Tczew, „Dziennik Bałtycki” i portal Tcz.pl. W spotkaniu wzięło udział pięciu spośród sześciu kandydatów na fotel prezydenta Tczewa: Marcin Chełstowski z Komitetu Wyborczego Wyborców Twój Nowy Prezydent, Tadeusz Dzwonkowski z Prawa i Sprawiedliwości, Iwona Nitza reprezentująca koalicję Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, Mirosław Pobłocki z Porozumienia na Plus oraz Zbigniew Urban ze Świadomego Tczewa. Jako jedyny zaproszenia na debatę nie przyjął Wojciech Drzeżdżon, reprezentujący Inicjatywę Samorządową.

W przypadku pani Iwony niestety widać duże braki. To nie był dobry występ niezależnie od pomysłów, które zaprezentowała. Sposób ich referowania i przedstawiania daleki był od ideału. Sporo było przerw i niedokończonych zdań - Przemysław Zieliński, „Dziennik Bałtycki”

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zapis całej debaty prezydenckiej można zobaczyć na kanale Telewizji Tetka w serwisie YouTube.

 

Podczas debaty prezydenckiej pojawił się temat Parku Miejskiego i działalności Łukasza Brządkowskiego. Czy działania społeczników zatrzymują rewitalizację tego terenu zielonego?

Radny Zbigniew Urban zapytany o swoją wizję o rozwój terenów zielonych, pouderzał w prezydenta, przypomniał co się wydarzyło, a raczej nie wydarzyło w kontekście rozwoju Parku Miejskiego. Prezydent dał się ugotować. Zaczepkę zamiast zignorować, nawiązał do Łukasza Brządkowskiego - Jolanta Pobłocka, Tcz.pl

loadingŁaduję odtwarzacz...

Krajowy Sąd Koleżeński Platformy Obywatelskiej uznał decyzję pomorskiego sądu, który wcześniej mocno ukarał wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Rajmunda Dominikowskiego, za "rażącą niesprawiedliwą" - i zdecydował się o wykluczeniu Bartosza Paprota ze swoich struktur.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na odcinku Kanału Młyńskiego wzdłuż osiedla Suchostrzygi zalega wiele śmieci. Kto powinien je uprzątnąć i dlaczego mieszkańcy zaśmiecają ten ciek wodny?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Opinie w Radiu Tczew na antenie w poniedziałki o godz. 9. Audycję prowadzi Bartosz Listewnik.

UWAGA! Powtórki audycji odbywają się w soboty o godz. 12, jednak wyjątkowo ze względu na sobotnią ciszę wyborczą najbliższa powtórka odbędzie się w piątek 19 października o godzinie 19.

Redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Orzeł Samorządu
Orzeł Samorządu 17.10.2018, 01:39
ŻENADA. To jest o debacie kandydatów na prezydenta, czy dokladnie o wszystkim, czego debata nie dotyczyła? Ile czasu poświęcono na debatę??? Totalna mamipulacja. Ile bylo o debacie??? Mam nadzieję, ze Pani Poblocka odejdzie razem z wujkiem Pobłockim. Panie Zieliński, cala przyszłość przed Panem, podstawą jest KRĘGOSŁUP.

Pozostałe