piątek, 29 marca 2024 15:22

Weekend piłkarek nożnych w kratkę

Piłkarki nożne Pogoni Tczew w weekend przegrały mecz w II lidze, a w III - wysoko wygrały.

Autor: materiały prasowe Pogoni Tczew

II liga piłki nożnej kobiet

W 7 kolejce II ligi kobiet Pogoń Tczew pechowo przegrała 3:4. Co prawda już w 32. drugiej minucie tczewska drużyna przegrywała 0 do 3, jednakże sama gra była bardzo mocno wyrównana, a dwie z trzech bramek Pogoń straciła po indywidualnych błędach przy rozegraniu piłki. Przed przerwą pierwszą bramkę dla Pogoni zdobyła niezawodna Karolina Kwiatkowska. Na sytuację sam na sam z bramkarką swoim podaniem z głębi pola wyprowadziła Karolinę Łucja Tabor. Kolejną bramkę Karo zdobyła w podobny sposób, a podającą tym razem była Wiktoria Krygier. Trzecia bramka Karoliny to szybkość reakcji Karoliny, która w zamieszaniu po rzucie rożnym najszybciej dobiegła do bezpańskiej piłki w polu karnym i zakończyła bieg udanym strzałem. Wielkiej urody bramka padła niestety dla przeciwniczek - zawodniczka ze Szczecina z około 30 metra huknęła w okienko bramki strzeżonej przez Anne Węsierską.

W środę okazja do rewanżu, ponieważ z tym samym przeciwnikiem, na tym samym stadionie, Pogoń spotyka się w 1/16 finału Pucharu Polski.

Olimpia II Szczecin 4 - 3 Pogoń "Gościniec nad Wisłą" Tczew.
Bramki (asysty)
16' Olimpia Szczecin
23' Olimpia Szczecin
32' Olimpia Szczecin
37' Kwiatkowska Karolina (Tabor Łucja)
55' Kwiatkowska Karolina (Krygier Wiktoria)
60' Olimpia Szczecin
70' Kwiatkowska Karolina (Tryka Martyna)

III liga - popis Kingi Schwedy

Pierwsza połowa nie wskazywała na to, że Pogoń wygra tak dużą przewagą bramkową. Mecz był wyrównany. W drugiej połowie, tczewianki pokazały przewagę, czego konsekwencją było aż 6 zdobytych bramek przez Kingę Schwedę. Aktualnie Pogoń Tczew plasuje się na 6 miejscu w lidze z dorobkiem 14 punktów.

Potok Pszczółki 2 - 8 Pogoń Tczew
2' Kwiatkowska Daria (Osowska Viktoria)
14' Potok Pszczółki
26' Osowska Viktoria
30' Potok Pszczółki
41' Schweda Kinga (Salewska Kinga)
44' Schweda Kinga
49' Schweda Kinga
58' Schweda Kinga (Salewska Kinga)
64' Schweda Kinga (Salewska Kinga)
71' Schweda Kinga (Wolska Anna)