Policja kontroluje ruch na berlince

  • 17.10.2018, 14:46 (aktualizacja 17.10.2018, 14:56)
  • Redakcja
Policja kontroluje ruch na berlince fot. KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Przegląd ostatnich działań tczewskich policjantów. Kontrole na berlince, zatrzymanie za rozbój i oszustwa oraz działania "Truck&Bus".

Bezpieczna berlinka

W środę (17.10.2018) policjanci prowadzą działania pod hasłem „Bezpieczna droga krajowa nr 22”. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa przez egzekwowanie ograniczeń prędkości, prawidłowego wyprzedzania oraz korzystania z pasów bezpieczeństwa. Mundurowi zwrócą też uwagę na korzystanie przez kierujących z telefonów komórkowych. Rozmowy telefoniczne, a nawet przeglądanie stron internetowych w czasie jazdy to częste przyczyny wypadków. Funkcjonariusze mają do dyspozycji ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy nieoznakowane wyposażone w wideorejestrator. Warto pamiętać, że zalegające na nawierzchni liście, niższe temperatury oraz wilgoć spowodowana porannymi mgłami są czynnikami, które powodują zjawisko śliskiej nawierzchni.

Apelujemy o zachowanie ostrożności w czasie jazdy.


Areszt za rozbój oraz oszustwo

Policjanci zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo rozboju popełnione na mieszkance Pelplina. Jak ustalili śledczy, sprawca w tym zdarzeniu przewrócił pokrzywdzoną i ukradł jej portfel. Dodatkowo okazało się, że zatrzymany 27-latek ma związek z wyłudzeniem kredytu bankowego. 

W minioną sobotę (13.10.2018) po godzinie 10.00 oficer dyżurny tczewskiej Policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o rozboju, do którego doszło chwilę wcześniej w miejscowości Pelplin. Przyjmujący zgłoszenie funkcjonariusz natychmiast w to miejsce wysłał policjantów z Komisariatu Policji w Pelplinie, którzy w rozmowie z pokrzywdzoną ustalili, że parę minut wcześniej napadł na nią młody mężczyzna. Sprawca przewrócił kobietę, a następnie ukradł jej portfel z pieniędzmi i dokumentami. Mundurowi zajmujący się tym zdarzeniem ustalili wygląd sprawcy oraz korzystając z miejskiego monitoringu ustalili drogę jego ucieczki. 

Stróże prawa sprawdzając swoje ustalenia w pobliżu targowiska zatrzymali mężczyznę odpowiadającego podanemu rysopisowi sprawcy. Funkcjonariusze podczas przeszukania mężczyzny znaleźli w jego odzieży skradziony portfel. 27-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma związek z innym przestępstwem dotyczącym oszustwa, do którego doszło na początku tego miesiąca. Sprawca starając się o kredyt gotówkowy złożył w banku fałszywe oświadczenie o zatrudnieniu. W ten sposób próbował wyłudzić prawie 2 tys. złotych. 

15.10.2018 zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące rozboju oraz oszustwa. Decyzją sądu 27-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za te przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Materiał filmowy KPP Tczew z zatrzymania:


Działania "Truck&Bus"

W poniedziałek (15.10.2018) siedemnastu tczewskich policjantów z wydziału ruchu drogowego wraz z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego pełniło służbę na drogach powiatu. Funkcjonariusze uczestniczyli w działaniach „Truck&Bus”, które ukierunkowane były na zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych w czasie przewozu ładunków i osób oraz na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas działań kontrolowano samochody ciężarowe i busy sprawdzając przy tym stan techniczny pojazdów, posiadanie odpowiednich dokumentów, prędkość, dopuszczalną ilość osób przewożonych w pojazdach oraz stan trzeźwości kierowców.

Mundurowi w trakcie działań skontrolowali 67 pojazdów, w tym 27 samochodów ciężarowych. W 5 przypadkach interwencje zakończyły się zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny w tym w jednym przypadku niedopuszczeniem do ruchu.

Policjanci planują kolejne tego typu działania oraz przypominają, że od 1 października br. po zmianie przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym kierowcy nie mają już obowiązku posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego oraz potwierdzenia zawarcia umowy ubezpieczenia OC pojazdu. Od tego czasu funkcjonariusze w przypadku zatrzymania dowodu rejestracyjnego robią tą elektronicznie.

Redakcja

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe