Pierwszy proces w trybie wyborczym: kandydat na radnego wygrywa z prezydentem [AKTUALIZACJA]

  • 17.10.2018, 15:22 (aktualizacja 19.10.2018, 22:05)
  • Redakcja
Pierwszy proces w trybie wyborczym: kandydat na radnego wygrywa z prezydentem [AKTUALIZACJA] fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

17 października Łukasz Brządkowski wygrał proces wyborczy przeciwko prezydentowi Mirosławowi Pobłockiemu. Sąd Okręgowy w Gdańsku nakazał przeproszenie Brządkowskiego w mediach za słowa o zastopowaniu przez niego wszelkiego typu działań związanych z rewitalizacją parku.

 

AKTUALIZACJA, PIĄTEK (19.10), GODZ. 18:00

Sąd Apelacyjny w Gdańsku oddalił zażalenie prezydenta Tczewa Mirosława Pobłockiego.

Działając w trybie wyborczym, Sąd Okręgowy uznał, że kandydujący na prezydenta Mirosław Pobłocki musi przeprosić kandydata na radnego, Łukasza Brządkowskiego w mediach za słowa o zastopowaniu przez niego wszelkiego typu działań związanych z rewitalizacją parku. 


Podczas debaty przedwyborczej organizowanej przez Radio Tczew, Telewizję Tetka, portal tcz.pl i Dziennik Bałtycki Mirosław Pobłocki powiedział, że Łukasz Brządkowski jest odpowiedzialny za wstrzymanie rozwoju tczewskiego parku miejskiego. Przedstawiciel Inicjatywy Samorządowej najpierw wydał oświadczenie, a później pozwał prezydenta w trybie wyborczym.

Przypominamy, że temat wywołał podczas debaty radny Zbigniew Urban, który pytany o możliwości rozwoju parku jako miejsca do wypoczynku i rekreacji, odpowiedział, że od lat interesują się nim miejscy społecznicy, ale ich pomysły są blokowane przez urzędników. Na wypowiedź radnego zareagował Mirosław Pobłocki mówiąc, że to Łukasz Brządkowski (prezes Ruchu Inicjatyw Obywatelskich Tczewa i kandydat na radnego Inicjatywy Samorządowej) oraz jego współpracownicy hamują wszelkie działania wokół parku, ponieważ doprowadzili do wpisania terenu do rejestru zabytków.

Sąd nakazał przeproszenie Łukasza Brządkowskiego w mediach w ciągu 24 godzin za swoje słowa. Prezydent złożył apelację od wyroku, który nie jest prawomocny. 

To pierwszy taki proces w trybie wyborczym w Tczewie. 


Relacja z debaty jest dostępna na stronie www.radiotczew.pl - KLIK! oraz www.tetka.pl.

O wpisaniu tczewskiego parku miejskiego do rejestru zabytków pisaliśmy TUTAJ.

Redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wiem
Wiem 19.10.2018, 18:32
Wyrok jest już prawomocny. Sąd Apelacyjny oddalił zażalenie Pobłoka. Musi przeprosić Łukasza.

Pozostałe