Nowa inwestycja na terenie PSSE [AKTUALIZACJA]

  • 25.10.2018, 17:49 (aktualizacja 26.10.2018, 16:19)
  • Redakcja
Nowa inwestycja na terenie PSSE [AKTUALIZACJA] mat. prasowe

Podziel się:

Oceń:

Powiększa się grono przedsiębiorstw działających w ramach Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Za 60 mln zł rusza budowa zakładu produkcyjnego firmy Etac Poland Sp. z o.o.

22 października br. ruszyły prace przy budowie nowego zakładu produkcyjnego na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Tczewie przy ul. Stankiewicza. Inwestorem jest firma Etac, która jest wiodącym projektantem sprzętu i rozwiązań ruchowych w Północnej Europie i jednym z niewielu wiodących graczy na arenie międzynarodowej, prowadząca sprzedaż w Szwecji, Norwegii, Daniii, Niemczech, we Włoszech, Holandii, Zjednoczonym Królestwie, Australii i Stanach Zjednoczonych, a za pośrednictwem sieci dystrybutorów na ponad 40 światowych rynkach.

Głównym wykonawcą inwestycji jest firma Mostostal Warszawa S.A. Rozpoczęte prace budowlane związane są z realizacją I-go etapu inwestycji, tj. kompleksu o powierzchni 11,7 tys. m kw., w którym znajdą się hale produkcyjne, magazyn wysokiego składowania wraz z centrum dystrybucyjnym, centrum edukacyjne oraz biura. Szacowany koszt tej inwestycji to około 60 mln złotych. Uruchomienie produkcji planowane jest na III kwartał 2019 roku.

Zakład jest budowany z myślą o uzyskaniu złotego certyfikatu DGNB – jest to niemiecki system oceny budynku określający w sposób wieloaspektowy jego walory ekologiczne oraz obszary oddziaływania budynku na środowisko. Wszystkie materiały użyte w czasie budowy muszą być przyjazne środowisku i charakteryzować się dużą żywotnością oraz niskimi kosztami utrzymania. Budynek ma zapewnić niskie zużycie energii na bazie systemów zamkniętych. Złoty certyfikat DGNB posiada w Polsce tylko Fabryka Volkswagena w Poznaniu.

„Pragniemy podziękować samorządowi miasta Tczewa za otwartość i pełne, profesjonalne wsparcie okazane na etapie przygotowania inwestycji” – mówi Piotr Cyranowski, Dyrektor Zarządzający Etac Poland Sp. z o.o.

Pierwsze symboliczne wbicie łopaty pod nową inwestycję miało miejsce 18 kwietnia 2018 roku, podczas wizyty delegacji z firmy Etac AB – głównego inwestora.

O szczegółach projektu mówi Piotr Cyranowski, dyrektor zarządzający firmy ETAC Poland z siedzibą w Tczewie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Planujemy zatrudnienie (...) 70-80 osób w różnych zawodach. - Piotr Cyranowski, ETAC Poland

Za kolejne dwa lub trzy lata przewidywane jest rozpoczęcie etapu drugiego, w wyniku którego zwiększona zostanie powierzchnia zakładu oraz liczba miejsc pracy.

Redakcja

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe