Była wiata, nie ma wiaty. Kiedy będzie? [AKTUALIZACJA]

  • 25.10.2018, 18:10 (aktualizacja 26.10.2018 16:20)
  • Barbara Jackiewicz, Paweł Ickiewicz
Była wiata, nie ma wiaty. Kiedy będzie? [AKTUALIZACJA] fot. Paweł Ickiewicz
Podziel się:
Oceń:
Mieszkańcy Tczewa zgłosili nam sprawę braku wiaty na przystanku autobusowym na ulicy Żwirki niedaleko skrzyżowania z ul. Armii Krajowej. Z ich informacji wynika, że podczas przebudowy centrum handlowego wiata została zdemontowana i już nie wróciła na miejsce.

Mieszkańcy twierdzą też, że wielokrotnie zgłaszali sprawę w Zakładzie Usług Komunalnych. Od dwóch lat bezskutecznie. Przyszła kolejna jesień i mieszkańcy mokną na deszczu w oczekiwaniu na miejski autobus.

O komentarz w sprawie poprosiliśmy dyrektora Zakładu Usług Komunalnych, Przemysława Boleskiego:

Teren wokół obiektu handlowego nie jest nasz, jest inwestora firmy RWS Investment i z nimi prowadzimy rozmowy w imieniu mieszkańców (...) Dotychczasowe propozycje [lokalizacji - red.], które złożyliśmy nie zostały przyjęte, zaakceptowane. - Przemysław Boleski, ZUK

Rozmowy są w toku, ale efektu wciąż nie widać. Wiata nie może jednak stanąć centralnie przy wysepce, dlaczego?

Jesteśmy w trakcie opracowań, w innych miejscach wskazujemy lokalizacje, nie bezpośrednio na wysokości wysepki na środku, będziemy [wiatę - red.] przesuwać w takim kierunku, aby nie kolidowała z najemcami tych obiektów. - Przemysław Boleski, ZUK

Wiata nie może zasłaniać widoku obiektu, najemcom zależy, aby ich szyldy były wyraźnie widoczne.

Musimy się dostosować do dobrej woli i decyzji właściciela obiektu i gruntu, na którym ta wiata miałaby być posadowiona. - Przemysław Boleski, ZUK

W rozmowie z nami przedstawiciel firmy RWS Investment przyznał, że są prowadzone rozmowy z tczewskim ZUKiem, ale że miejsce lokalizacji wiaty jest już wytyczone i czekają ze strony ZUK na projekt do zatwierdzenia.

Wciąż nie udało nam się od stron dowiedzieć najważniejszego, kiedy może nastąpić montaż wiaty. Wątpliwości budzi także problem widoczności szyldów - ostatnio montowane nowe modele wiat w stylu retro są raczej mało inwazyjne w krajobraz i częściowo przezroczyste.

Mamy też nadzieję, że wiatę przy przystanku na ul. Żwirki uda się zamontować zanim pogoda na dobre się pogorszy. Zależeć na tym powinno i RWS Investment i ZUKowi. Dla dobra mieszkańców i klientów sklepów.

Aktualizacja, 26.10.2018

Rozmowy między właścicielem gruntu i tczewskim ZUK-iem są w toku. Jak mówi dyrektor ZUK, trzeba jeszcze uzyskać zgodę najemców lokali użytkowych:

Urszula Niewiarowska z Telewizji Tetka zapytała dyrektora ZUK o przewidywany termin zakończenia sprawy. Niestety nie nastąpi to w tym roku:

Mamy nadzieję, że wiata przystankowa pojawi się najszybciej jak to możliwe.

Barbara Jackiewicz, Paweł Ickiewicz
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ewa
Ewa 26.10.2018, 17:13
To w styczniu sprawdzamy :)

Pozostałe