Była wiata, nie ma wiaty. Kiedy będzie? [AKTUALIZACJA]

  • 25.10.2018, 18:10 (aktualizacja 26.10.2018, 16:20)
  • Barbara Jackiewicz, Paweł Ickiewicz
Była wiata, nie ma wiaty. Kiedy będzie? [AKTUALIZACJA] fot. Paweł Ickiewicz

Podziel się:

Oceń:

Mieszkańcy Tczewa zgłosili nam sprawę braku wiaty na przystanku autobusowym na ulicy Żwirki niedaleko skrzyżowania z ul. Armii Krajowej. Z ich informacji wynika, że podczas przebudowy centrum handlowego wiata została zdemontowana i już nie wróciła na miejsce.

Mieszkańcy twierdzą też, że wielokrotnie zgłaszali sprawę w Zakładzie Usług Komunalnych. Od dwóch lat bezskutecznie. Przyszła kolejna jesień i mieszkańcy mokną na deszczu w oczekiwaniu na miejski autobus.

O komentarz w sprawie poprosiliśmy dyrektora Zakładu Usług Komunalnych, Przemysława Boleskiego:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Teren wokół obiektu handlowego nie jest nasz, jest inwestora firmy RWS Investment i z nimi prowadzimy rozmowy w imieniu mieszkańców (...) Dotychczasowe propozycje [lokalizacji - red.], które złożyliśmy nie zostały przyjęte, zaakceptowane. - Przemysław Boleski, ZUK

Rozmowy są w toku, ale efektu wciąż nie widać. Wiata nie może jednak stanąć centralnie przy wysepce, dlaczego?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jesteśmy w trakcie opracowań, w innych miejscach wskazujemy lokalizacje, nie bezpośrednio na wysokości wysepki na środku, będziemy [wiatę - red.] przesuwać w takim kierunku, aby nie kolidowała z najemcami tych obiektów. - Przemysław Boleski, ZUK

Wiata nie może zasłaniać widoku obiektu, najemcom zależy, aby ich szyldy były wyraźnie widoczne.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Musimy się dostosować do dobrej woli i decyzji właściciela obiektu i gruntu, na którym ta wiata miałaby być posadowiona. - Przemysław Boleski, ZUK

W rozmowie z nami przedstawiciel firmy RWS Investment przyznał, że są prowadzone rozmowy z tczewskim ZUKiem, ale że miejsce lokalizacji wiaty jest już wytyczone i czekają ze strony ZUK na projekt do zatwierdzenia.

Wciąż nie udało nam się od stron dowiedzieć najważniejszego, kiedy może nastąpić montaż wiaty. Wątpliwości budzi także problem widoczności szyldów - ostatnio montowane nowe modele wiat w stylu retro są raczej mało inwazyjne w krajobraz i częściowo przezroczyste.

Mamy też nadzieję, że wiatę przy przystanku na ul. Żwirki uda się zamontować zanim pogoda na dobre się pogorszy. Zależeć na tym powinno i RWS Investment i ZUKowi. Dla dobra mieszkańców i klientów sklepów.

Aktualizacja, 26.10.2018

Rozmowy między właścicielem gruntu i tczewskim ZUK-iem są w toku. Jak mówi dyrektor ZUK, trzeba jeszcze uzyskać zgodę najemców lokali użytkowych:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Urszula Niewiarowska z Telewizji Tetka zapytała dyrektora ZUK o przewidywany termin zakończenia sprawy. Niestety nie nastąpi to w tym roku:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mamy nadzieję, że wiata przystankowa pojawi się najszybciej jak to możliwe.

Barbara Jackiewicz, Paweł Ickiewicz

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ewa
Ewa 26.10.2018, 17:13
To w styczniu sprawdzamy :)

Pozostałe