Organizacja ruchu w okresie 1 listopada

 • 30.10.2018, 10:00 (aktualizacja 05.11.2018, 00:09)
 • Redakcja
Organizacja ruchu w okresie 1 listopada

Podziel się:

Oceń:

Jak co roku, tuż przed dniem Wszystkich Świętych rusza policyjna akcja "Znicz". Już od środy (31 października) funkcjonariusze rozpoczną wzmożone patrolowanie dróg. Apelujemy do kierowców o rozwagę i ostrożność podczas jazdy.

Kursowanie autobusów miejskich

Od 31.10 do 2.11 zmianie ulegnie rozkład jazdy tczewskiej komunikacji miejskiej. Pierwszego listopada autobusy nr 7 i 17  kursować będą od godziny 7:30 do 20:40 według zmienionych rozkładów. W pozostałych godzinach - według świątecznego. Linie 3 i 8 w godzinach od 09:45 do 17:00 kursować będą wg rozkładu jazdy z dnia sobotniego, w pozostałych godzinach zgodnie rozkładem jazdy z dnia świątecznego. Autobusy pozostałych linii odjeżdżać będą zgodnie z świątecznym rozkładem jazdy. 31.10 (środa) i 02.11 (piątek) autobusy wszystkich linii kursować będą zgodnie z rozkładem jazdy z dnia roboczego.

Organizacja ruchu samochodów

Policyjna akcja Znicz rozpoczyna się już 31 października i potrwa do 4 listopada. O przygotowaniach do akcji mówi Dawid Krajewski z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W akcji weźmie udział ponad 100 policjantów z naszego powiatu. - Dawid Krajewski, KPP Tczew

Funkcjonariusze policji kontrolować będą trzeźwość uczestników ruchu, weryfikować stan techniczny pojazdów oraz sprawdzać, czy kierowcy poruszają się z dozwoloną prędkością. Przy okazji zwrócą uwagę, czy dzieci przewożone są odpowiednich fotelikach oraz czy wszystkie osoby podróżujące autem mają zapięte pasy.

O czym warto pamiętać:

 1. Opuszczając miejsce zamieszkania należy pamiętać o właściwym zabezpieczeniu drzwi i okien w mieszkaniach i domach. Dodatkowo poprośmy zaprzyjaźnionego sąsiada lub członka rodziny, aby zaopiekowali się naszym mieszkaniem i stwarzali pozory pobytu właściciela podczas naszej nieobecności.
 2. Stosujmy się do poleceń policjantów. W czasie świąt, w wielu miejscach ruchem kierować będą mundurowi.
 3. Nie jeździmy na pamięć. W rejonach cmentarzy i na drogach dojazdowych do nich może zostać zmieniona organizacja ruchu.
 4. Jadąc blisko prawej krawędzi w porze wieczorowo-nocnej, na nieoświetlonych odcinkach dróg pamiętajmy o możliwości napotkania pieszego.
 5. Torebkę, czy saszetkę z dokumentami zawsze miejmy pod ręką. Nie odkładajmy tych rzeczy na płycie nagrobnej lub ławce stojącej przy pomniku. Złodziej tylko czeka na taką okazję.
 6. Unikajmy bocznych, mało uczęszczanych ścieżek i nie przebywajmy samotnie na cmentarzu po zmierzchu.
 7. Pamiętajmy, że możemy być obserwowani przez złodzieja. Jeżeli musimy nabyć coś w tłoku, postarajmy się dobrze schować portfel po zrobionych zakupach.

Osoby piesze muszą pamiętać o tym, że:

 1. Ruch pieszych może odbywać się wyłącznie po chodnikach. W przypadku jego braku należy korzystać z pobocza i poruszać się lewą stroną drogi.
 2. Każde gwałtowne wejście na jezdnię, przebieganie lub przekraczanie jej w miejscu niedozwolonym może zakończyć się tragicznie.
 3. Poruszając się w porze wieczorowo-nocnej pamiętajmy, że mamy obowiązek noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym.

Parkowanie przy cmentarzach

1 listopada wyznaczone będą dodatkowe miejsca parkingowe w okolicach cmentarzy w Tczewie:

 1. Przy cmentarzu na ul. Rokickiej zostaną wyznaczone dodatkowe miejsca parkingowe na terenie firm przyległych do ul. Rokickiej i Skarszewskiej,
 2. Przy cmentarzu na ul. Gdańskiej zostaną wyznaczone dodatkowe miejsca do parkowania na parkingu supermarketu oraz parkingu przy ulicy Dworcowej,
 3. W Tczewie przy ul. 30-go Stycznia zostaną wyznaczone dodatkowe miejsca postojowe na terenie Liceum Ogólnokształcącego oraz na parkingu naprzeciwko firmy EATON. Dozwolony będzie postój pojazdów na ul. Bałdowskiej po prawej stronie patrząc w kierunku wieży ciśnień.

W Gniewie wyznaczone zostaną miejsca do parkowania na parkingach supermarketów, w Pelplinie - w obrębie cmentarza parafialnego, a w Subkowach - przy Zespole Szkół oraz parking przy ulicy Sportowej.

Jak mówi Dawid Krajewski z tczewskiej policji, najwygodniej dostać się na cmentarz pieszo lub komunikacją miejską:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Każdego roku w dniu Wszystkich Świętych, w okolicach nekropolii tworzą się potężne korki oraz brakuje miejsc parkingowych.

Przyłączamy się do policyjnego apelu o zachowanie ostrożności na drogach.

Redakcja

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe