Blues, folk i alternatywa. Hrabia Von Zeit wraca z wakacji [ROZMOWA + KONKURS]

  • 29.10.2018, 13:05 (aktualizacja 30.10.2018, 14:50)
  • Barbara Jackiewicz
Blues, folk i alternatywa. Hrabia Von Zeit wraca z wakacji [ROZMOWA + KONKURS]

Podziel się:

Oceń:

"Bluesowe Dziady" to jedyny w swoim rodzaju koncert Romka Puchowskiego, nawiązujący do staropolskiego obyczaju wspominania zmarłych, połączony z bluesowymi korzeniami amerykańskiego wokalisty i harmonijkarza Keitha Dunna.

Studio Radia Tczew odwiedził Romek Puchowski, gitarzysta, wokalista, bluesman i lider grupy Von Zeit.

Muzyczną pocztówką, utworem Charley'a Pattona "Magnolia Blues", zaprosił słuchaczy na koncert "Bluesowe Dziady", który odbędzie się w niedzielę, 4 listopada o godz. 18:00 w Klubie Kwadratowa w Gdańsku. Ale też zdradził, co dzieje się z Hrabią Von Zeit i zapowiedział grudniowy koncert w tczewskiej Warsztatowej:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Romek Puchowski "Magnolia Blues" w Radiu Tczew:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Romek Puchowski – śpiew, gitara DOBRO
śpiewa, gra na gitarze DOBRO – nieokiełznany improwizator, miłośnik bluesa, songwriter znad Wisły, m.in. autor płyty „Simply”. Znany z błyskotliwych, energetycznych solowych wykonów, twórca formacji Von Zeit

Keith Dunn – śpiew, harmonijka ustna
wokalista & mistrz harmonijki rodem z Bostonu, autor kultowej płyty „Alone with The Blues”. Brzmienie jego harmonijki zachwyca melomanów na całym świecie

Koncert "Bluesowe Dziady" (04.11.2018, g. 18:00, Klub KWADRATOWA, Gdańsk) łączy korzenne, stare bluesy z Delty i dawną słowiańską tradycję. Nawiązuje do tradycji Dziadów – obrzędu zadusznego, powszechnego ongiś wśród plemion Słowian i Bałtów i ma w swoim założeniu niejako wskrzeszać autentycznego ducha bluesa i jego twórców. To także połączenie dwóch charyzmatycznych osobowości i dwóch odległych, a jednak bliskich sobie kultur, które reprezentują dwaj muzycy – Romek Puchowski i Keith Dunn. W programie koncertu, interpretacje pięknych, surowych bluesów autorstwa takich twórców jak: Son House, Robert Johnson, Mississippi John Hurt, Kid Bailey czy Willie Brown, przeplatają się z autorskimi pozycjami.

Więcej o wydarzeniu na Facebooku.


Już teraz zapraszamy także na drugi koncert Romka Puchowskiego, tym razem z formacją Von Zeit, do Tczewa do Warsztatowej Cafe, 8 grudnia.


UWAGA! KONKURS!

Dla Słuchaczy Radia Tczew mamy dwie podwójne wejściówki na koncert BLUESOWE DZIADY Romka Puchowskiego i Keitha Dunna w Klubie Kwadratowa w Gdańsku 4 listopada 2018. Aby zdobyć jedną z nich wystarczy odpowiedzieć na pytanie: 

Muzykę którego nieżyjącego już artysty wspominasz najczęściej i dlaczego?

Na odpowiedzi czekamy do piątku, 2 listopada 2018 r. do godz. 14:00 pod adresem [email protected], numerem SMS 733 11 12 13 lub na Facebooku Radia Tczew 100,8 FM. Najciekawsze naszym zdaniem odpowiedzi nagrodzimy zaproszeniami na koncert. Rozwiązanie konkursu podamy na antenie w piątek, 2 listopada po godz. 15:00.

Barbara Jackiewicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe