Opinie w Radiu Tczew 29.10.: proces wójta Rezmerowskiego, nowa rada miejska i rada powiatu

  • 30.10.2018, 15:36 (aktualizacja 30.10.2018, 15:44)
  • Redakcja
Opinie w Radiu Tczew 29.10.: proces wójta Rezmerowskiego, nowa rada miejska…

Podziel się:

Oceń:

29 października gośćmi Opinii w Radiu Tczew byli Jolanta Pobłocka z portalu Tcz.pl, Przemysław Zieliński z "Dziennika Bałtyckiego" i Karol Uliczny z "Gazety Tczewskiej".

W Sądzie Rejonowym w Tczewie wójt Roman Rezmerowski usłyszał wyrok w sprawie związanej z błędami w oświadczeniach majątkowych. Sąd uznał jego winę w przypadku niektórych zarzucanych mu czynów. Wyrok nie jest prawomocny.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Poznaliśmy skład nowej Rady Miejskiej, która będzie zarządzała Tczewem przez następne pięć lat. Najwięcej miejsc w radzie uzyskał lokalny komitet Porozumienie na Plus. Z rozkładu mandatów wynika, że zwycięskie ugrupowanie będzie musiało utworzyć koalicję. Do Rady Miejskiej nie dostał się żaden radny komitetu Świadomy Tczew oraz #TNP. Największą niespodzianką wyborów jest brak w nowym składzie wieloletniego radnego Zbigniewa Urbana, a także dotychczasowego przewodniczącego Mirosława Augustyna. Poznaliśmy również nazwiska dwudziestu trzech radnych, którzy przez pięć najbliższych lat będą reprezentować powiat tczewski. Niewykluczone, że wśród ujawnionych nazwisk jest przyszły starosta.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Były prezydent Tczewa Zenon Odya obronił swój mandat w Sejmiku Województwa Pomorskiego. Wybory do tego organu wygrała Koalicja Obywatelska. Na Zenona Odyę głosowało ponad 16 tysięcy wyborów, czyli o 6 tysięcy więcej niż cztery lata temu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Opinie w Radiu Tczew na antenie w poniedziałki o godz. 9. Audycję prowadzi Bartosz Listewnik.

UWAGA! Powtórki audycji odbywają się w soboty o godz. 12, jednak wyjątkowo ze względu na sobotnią ciszę wyborczą najbliższa powtórka odbędzie się w piątek 2 listopada o godzinie 19.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe