Filmowe nowości w kameralnym miejscu. Do Pruszcza Gdańskiego powróciło kino

  • 31.10.2018, 11:55 (aktualizacja 31.10.2018 14:08)
  • Marta Irzyk
Filmowe nowości w kameralnym miejscu. Do Pruszcza Gdańskiego powróciło kino Marta Irzyk
Podziel się:
Oceń:
Dzięki środkom z budżetu obywatelskiego mieszkańcy Pruszcza Gdańskiego nie muszą już jeździć do Trójmiasta, by obejrzeć film. W Centrum Kultury i Sportu powstało Kino na Bursztynowym Szlaku, oferujące m.in. filmowe nowości.

 

Jeszcze w ostatniej dekadzie poprzedniego wieku w Pruszczu Gdańskim funkcjonowały dwa kina – położony w centrum „Krakus” i działający przy klubie oficerskim „Ikar”. Oba zniknęły w wyniku procesów transformacji ustrojowej. Okazuje się, że mieszkańcom nie wystarczają już seanse w trójmiejskich multipleksach. Wyrazem tęsknoty za kameralnym miejskim kinem był projekt złożony do budżetu obywatelskiego. Prace zakończyły się we wrześniu.

- Sala kinowa w Centrum Kultury i Sportu pomieści 92 osoby - mówi Piotr Pułkowski, dyrektor instytucji. - Oczywiście będziemy oferować mieszkańcom nie tylko najgorętsze premiery, ale również projekcje dla dzieci czy maratony filmowe.

Kino zostało wyposażone w najnowocześniejszy cyfrowy projektor firmy Barco, procesor dźwięku Dolby® Digital obsługujący Dolby Surround 7.1 oraz nagłośnienie JBL Professional. Zamontowano także system nagłośnieniowy Nexo, a do dyspozycji realizatora dźwięku przewidziana jest konsoleta cyfrowa Soundcraft Vi2000. Sala przystosowana jest zarówno do seansów filmowych, jak i koncertów czy innych wydarzeń.

- Dzięki temu, że powstała sala kinowa, została przebudowana sala szklana, stworzona jakiś czas temu. Drewniana podłoga pozwoliła na przystosowanie jej do funkcji wystawienniczych, poza tym mogą się tam odbywać warsztaty, a w przyszłości może nawet imprezy taneczne. Mieszkańcy pamiętają, że takie spotkania były kiedyś popularne w Pruszczu i już pytają, czy takie imprezy mogłyby wrócić - mówi Pułkowski.

Kino na Bursztynowym Szlaku nie przynależy do żadnej z sieci multipleksów. - Dzięki temu jesteśmy niezależni - podkreśla dyrektor. - Będziemy mogli na bieżąco reagować na sugestie i potrzeby mieszkańców.

Centrum Kultury i Sportu mieści się w budynku z początku XIX wieku. Przystosowanie go do sali kinowej było nie lada wyzwaniem. - Trzcina, deski, mąka z wodą - tak panowie z budowy określili zaprawę, którą zobaczyli przy remoncie - przyznaje Pułkowski. Mimo wielu trudności plan został zrealizowany, a obok sali projekcyjnej powstała kawiarnia Cynamon, która również ma przyciągać mieszkańców do wyremontowanego obiektu. 

Repertuar Kina na Bursztynowym Szlaku znajdziecie TUTAJ

Marta Irzyk
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe