Filmowe nowości w kameralnym miejscu. Do Pruszcza Gdańskiego powróciło kino

  • 31.10.2018, 11:55 (aktualizacja 31.10.2018, 14:08)
  • Marta Irzyk
Filmowe nowości w kameralnym miejscu. Do Pruszcza Gdańskiego powróciło kino Marta Irzyk

Podziel się:

Oceń:

Dzięki środkom z budżetu obywatelskiego mieszkańcy Pruszcza Gdańskiego nie muszą już jeździć do Trójmiasta, by obejrzeć film. W Centrum Kultury i Sportu powstało Kino na Bursztynowym Szlaku, oferujące m.in. filmowe nowości.

 

Jeszcze w ostatniej dekadzie poprzedniego wieku w Pruszczu Gdańskim funkcjonowały dwa kina – położony w centrum „Krakus” i działający przy klubie oficerskim „Ikar”. Oba zniknęły w wyniku procesów transformacji ustrojowej. Okazuje się, że mieszkańcom nie wystarczają już seanse w trójmiejskich multipleksach. Wyrazem tęsknoty za kameralnym miejskim kinem był projekt złożony do budżetu obywatelskiego. Prace zakończyły się we wrześniu.

- Sala kinowa w Centrum Kultury i Sportu pomieści 92 osoby - mówi Piotr Pułkowski, dyrektor instytucji. - Oczywiście będziemy oferować mieszkańcom nie tylko najgorętsze premiery, ale również projekcje dla dzieci czy maratony filmowe.

Kino zostało wyposażone w najnowocześniejszy cyfrowy projektor firmy Barco, procesor dźwięku Dolby® Digital obsługujący Dolby Surround 7.1 oraz nagłośnienie JBL Professional. Zamontowano także system nagłośnieniowy Nexo, a do dyspozycji realizatora dźwięku przewidziana jest konsoleta cyfrowa Soundcraft Vi2000. Sala przystosowana jest zarówno do seansów filmowych, jak i koncertów czy innych wydarzeń.

- Dzięki temu, że powstała sala kinowa, została przebudowana sala szklana, stworzona jakiś czas temu. Drewniana podłoga pozwoliła na przystosowanie jej do funkcji wystawienniczych, poza tym mogą się tam odbywać warsztaty, a w przyszłości może nawet imprezy taneczne. Mieszkańcy pamiętają, że takie spotkania były kiedyś popularne w Pruszczu i już pytają, czy takie imprezy mogłyby wrócić - mówi Pułkowski.

Kino na Bursztynowym Szlaku nie przynależy do żadnej z sieci multipleksów. - Dzięki temu jesteśmy niezależni - podkreśla dyrektor. - Będziemy mogli na bieżąco reagować na sugestie i potrzeby mieszkańców.

Centrum Kultury i Sportu mieści się w budynku z początku XIX wieku. Przystosowanie go do sali kinowej było nie lada wyzwaniem. - Trzcina, deski, mąka z wodą - tak panowie z budowy określili zaprawę, którą zobaczyli przy remoncie - przyznaje Pułkowski. Mimo wielu trudności plan został zrealizowany, a obok sali projekcyjnej powstała kawiarnia Cynamon, która również ma przyciągać mieszkańców do wyremontowanego obiektu. 

Repertuar Kina na Bursztynowym Szlaku znajdziecie TUTAJ

Marta Irzyk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe