4 listopada – II tura wyborów samorządowych

  • 02.11.2018, 18:52 (aktualizacja 05.11.2018, 00:09)
  • Aleksandra Kęprowska
4 listopada – II tura wyborów samorządowych fot. Radio Tczew

Podziel się:

Oceń:

O północy 2 listopada rozpocznie się cisza wyborcza, która potrwa do godziny 21:00 w niedzielę. Druga tura odbędzie się w 649 gminach i miastach, w których w pierwszym głosowaniu nie wybrano wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

 

Tczewianie głosować będą w 28 obwodach wyborczych (w tym w 3 zamkniętych - w szpitalach). Lokale wyborcze będą otwarte od 7:00 do 21:00.

Mieszkańcy Tczewa będą wybierać między obecnie urzędującym prezydentem Mirosławem Pobłockim, a starostą tczewskim Tadeuszem Dzwonkowskim. W pierwszej turze uzyskali wyniki odpowiednio nieco ponad 42% i ponad 23%.

II tura będzie także w gminie. Z urzędującym wójtem Romanem Rezmerowskim zmierzy się obecny przewodniczący  Rady Gminy, Krzysztof Augustyniak.

Przypominamy, również że cisza wyborcza rozpocznie się o północy i potrwa do zakończenia głosowania o godz. 21:00 w niedzielę. W tym czasie zabroniona jest agitacja na rzecz konkretnych kandydatów. Nie wolno wywieszać plakatów, rozdawać ulotek i organizować spotkań związanych z wyborami. Za to grozi grzywna do 5 tys. zł. Pamiętajmy, że agitować nie wolno także w internecie. Dozwolone jest zachęcanie do skorzystania z prawa wyborczego i wzięcia udziału w głosowaniu.

Osoby niepełnosprawne

W dniu wyborów osoby z niepełnosprawnościami mogą zgłaszać pod nr tel. 798 145 256 chęć udziału w głosowaniu bezpośrednio do kierowcy pojazdu (samochód Renault Trafic GTC 04967) w godz. od 12:00 do 15:00 i od 17:00 do 20:00. Jednak muszą z mieszkania dotrzeć do podstawionego pojazdu we własnym zakresie lub przy pomocy członków rodziny.

 

Aleksandra Kęprowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe