4 listopada – II tura wyborów samorządowych

  • 2.11.2018, 18:52 (aktualizacja 05.11.2018 00:09)
  • Aleksandra Kęprowska
4 listopada – II tura wyborów samorządowych fot. Radio Tczew
Podziel się:
Oceń:
O północy 2 listopada rozpocznie się cisza wyborcza, która potrwa do godziny 21:00 w niedzielę. Druga tura odbędzie się w 649 gminach i miastach, w których w pierwszym głosowaniu nie wybrano wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

 

Tczewianie głosować będą w 28 obwodach wyborczych (w tym w 3 zamkniętych - w szpitalach). Lokale wyborcze będą otwarte od 7:00 do 21:00.

Mieszkańcy Tczewa będą wybierać między obecnie urzędującym prezydentem Mirosławem Pobłockim, a starostą tczewskim Tadeuszem Dzwonkowskim. W pierwszej turze uzyskali wyniki odpowiednio nieco ponad 42% i ponad 23%.

II tura będzie także w gminie. Z urzędującym wójtem Romanem Rezmerowskim zmierzy się obecny przewodniczący  Rady Gminy, Krzysztof Augustyniak.

Przypominamy, również że cisza wyborcza rozpocznie się o północy i potrwa do zakończenia głosowania o godz. 21:00 w niedzielę. W tym czasie zabroniona jest agitacja na rzecz konkretnych kandydatów. Nie wolno wywieszać plakatów, rozdawać ulotek i organizować spotkań związanych z wyborami. Za to grozi grzywna do 5 tys. zł. Pamiętajmy, że agitować nie wolno także w internecie. Dozwolone jest zachęcanie do skorzystania z prawa wyborczego i wzięcia udziału w głosowaniu.

Osoby niepełnosprawne

W dniu wyborów osoby z niepełnosprawnościami mogą zgłaszać pod nr tel. 798 145 256 chęć udziału w głosowaniu bezpośrednio do kierowcy pojazdu (samochód Renault Trafic GTC 04967) w godz. od 12:00 do 15:00 i od 17:00 do 20:00. Jednak muszą z mieszkania dotrzeć do podstawionego pojazdu we własnym zakresie lub przy pomocy członków rodziny.

 

Aleksandra Kęprowska
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe