Wyniki drugiej tury wyborów samorządowych

  • 5.11.2018, 09:15 (aktualizacja 05.11.2018 13:18)
  • Hanna Brzezińska, Aleksandra Kęprowska
Wyniki drugiej tury wyborów samorządowych
Podziel się:
Oceń:
Za nami druga tura wyborów samorządowych. W Tczewie frekwencja była niższa niż dwa tygodnie temu - wyniosła niecałe 40%.

 

W Tczewie urząd prezydenta dalej będzie sprawował Mirosław Pobłocki z Porozumienia na Plus, który zdobył prawie 67% głosów. Jego kontrkandydatem był dotychczasowy starosta Tadeusz Dzwonkowski z Prawa i Sprawiedliwości. Reelekcją nie zakończyło się ponowne głosowanie na wójta gminy Tczew. Zajmujący to stanowisko od czterech kadencji Roman Rezmerowski w drugiej turze przegrał z dotychczasowym przewodniczącym Rady Gminy Krzysztofem Augustyniakiem, który zdobył ponad 54% głosów.

Z Romanem Rezmerowskim rozmawiał Bartosz Listewnik z telewizji Tetka.

 

W Pelplinie sprawujący dotąd obowiązki burmistrza Tomasz Czerwiński, przegrał z Mirosławem Chyłą, który zdobył 62% głosów. W Gniewie z poparciem na poziomie 58% na burmistrza został wybrany sołtys Rakowca, Maciej Czarnecki, który w drugiej turze pokonał Adama Klimczaka. W gminie Starogard Gdański stanowisko wójta obejmie Magdalena Forc-Cherek. Jej kontrkandydatem był dotychczasowy wicemarszałek województwa pomorskiego Krzysztof Trawicki, który zdobył 38% głosów.

 

W gminie Suchy Dąb w drugiej turze głosowania na wójta Henryka Król wygrała z Jolantą Dombrowską zdobywając prawie 63% głosów. Z kolei w gminie Kolbudy Andrzej Chruścicki pokonał Roberta Aszyka z 55% poparciem. W Kwidzynie wójtem zostanie Dariusz Wierzba, który zdobył 58% głosów. Jego kontrkandydatką była Ewa Nowogrodzka.

 

Hanna Brzezińska, Aleksandra Kęprowska
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe