Wyniki drugiej tury wyborów samorządowych

  • 05.11.2018, 09:15 (aktualizacja 05.11.2018, 13:18)
  • Hanna Brzezińska, Aleksandra Kęprowska
Wyniki drugiej tury wyborów samorządowych

Podziel się:

Oceń:

Za nami druga tura wyborów samorządowych. W Tczewie frekwencja była niższa niż dwa tygodnie temu - wyniosła niecałe 40%.

 

W Tczewie urząd prezydenta dalej będzie sprawował Mirosław Pobłocki z Porozumienia na Plus, który zdobył prawie 67% głosów. Jego kontrkandydatem był dotychczasowy starosta Tadeusz Dzwonkowski z Prawa i Sprawiedliwości. Reelekcją nie zakończyło się ponowne głosowanie na wójta gminy Tczew. Zajmujący to stanowisko od czterech kadencji Roman Rezmerowski w drugiej turze przegrał z dotychczasowym przewodniczącym Rady Gminy Krzysztofem Augustyniakiem, który zdobył ponad 54% głosów.

Z Romanem Rezmerowskim rozmawiał Bartosz Listewnik z telewizji Tetka.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

W Pelplinie sprawujący dotąd obowiązki burmistrza Tomasz Czerwiński, przegrał z Mirosławem Chyłą, który zdobył 62% głosów. W Gniewie z poparciem na poziomie 58% na burmistrza został wybrany sołtys Rakowca, Maciej Czarnecki, który w drugiej turze pokonał Adama Klimczaka. W gminie Starogard Gdański stanowisko wójta obejmie Magdalena Forc-Cherek. Jej kontrkandydatem był dotychczasowy wicemarszałek województwa pomorskiego Krzysztof Trawicki, który zdobył 38% głosów.

 

W gminie Suchy Dąb w drugiej turze głosowania na wójta Henryka Król wygrała z Jolantą Dombrowską zdobywając prawie 63% głosów. Z kolei w gminie Kolbudy Andrzej Chruścicki pokonał Roberta Aszyka z 55% poparciem. W Kwidzynie wójtem zostanie Dariusz Wierzba, który zdobył 58% głosów. Jego kontrkandydatką była Ewa Nowogrodzka.

 

Hanna Brzezińska, Aleksandra Kęprowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe