Opinie w Radiu Tczew 05.11.: wyniki drugiej tury w Tczewie, Pelplinie, Gniewie i gminie Tczew

  • 05.11.2018, 14:37 (aktualizacja 05.11.2018, 16:53)
  • Redakcja
Opinie w Radiu Tczew 05.11.: wyniki drugiej tury w Tczewie, Pelplinie,…

Podziel się:

Oceń:

5 listopada gośćmi Opinii w Radiu Tczew byli Przemysław Zieliński z "Dziennika Bałtyckiego" i Karol Uliczny z "Gazety Tczewskiej".

W drugiej turze wyborów samorządowych urzędujący prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki (PnP) zdobył 66.84 % głosów, pokonując Tadeusza Dzwonkowskiego (PiS), który uzyskał wynik 33.16 %. Czy te liczby są zaskoczeniem? Jaka była kampania wyborcza w ciągu ostatnich dwóch tygodni?

Powtórzyła się zasada znana z polityki ogólnopolskiej, gdzie kandydaci Prawa i Sprawiedliwości mają nad sobą jakiś szklany sufit i nie potrafią przebić się ponad standardowe poparcie - Przemysław Zieliński z „Dziennika Bałtyckiego”

loadingŁaduję odtwarzacz...

Reelekcją nie zakończyło się ponowne głosowanie na wójta gminy Tczew. Zajmujący to stanowisko od czterech kadencji Roman Rezmerowski w drugiej turze przegrał z dotychczasowym przewodniczącym Rady Gminy Krzysztofem Augustyniakiem, który zdobył ponad 54% głosów.

Kampania w gminie była brudna, było dużo negatywnych emocji. Pytanie czy nowemu wójtowi uda się zrealizować wszystkie obietnice, które składał, bo w opinii wójta Rezmerowskiego była to kiełbasa wyborcza i obiecywanie gruszek na wierzbie - Karol Uliczny z „Gazety Tczewskiej”

loadingŁaduję odtwarzacz...

W Pelplinie sprawujący dotąd obowiązki burmistrza Tomasz Czerwiński z Prawa i Sprawiedliwości, przegrał z Mirosławem Chyłą z Kociewskiej Inicjatywy Samorządowej, który zdobył 62% głosów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W Gniewie z poparciem na poziomie 58% na burmistrza został wybrany sołtys Rakowca, Maciej Czarnecki, który w drugiej turze pokonał Adama Klimczaka.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Opinie w Radiu Tczew na antenie w poniedziałki o godz. 9 (powtórki w soboty o godz. 12). Audycję prowadzi Bartosz Listewnik.

UWAGA! Kolejne Opinie w Radiu Tczew odbędą się za dwa tygodnie - w poniedziałek 19 listopada.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe