Basen kością niezgody? Problemy młodych pływaków [AKTUALIZACJA]

  • 19.11.2018, 16:18 (aktualizacja 20.11.2018, 17:53)
  • Barbara Jackiewicz
Basen kością niezgody? Problemy młodych pływaków [AKTUALIZACJA] fot. Fanpage UKS 2 na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Jak twierdzą trener i jego podopieczni z Uczniowskiego Klubu Sportowego "Dwójka" w Tczewie, młodzi zawodnicy mają problem z dostępnością basenu na treningi. A bez odbywających się regularnie zajęć na pływalni nie mają szans na sukcesy. W sporcie wiadomo to nie od dziś.

W piątek, 16 listopada w mediach społecznościowych pojawił się list otwarty Uczniowskiego Klubu Sportowego "Dwójka" Tczew, w którym opisane są problemy z treningami zawodników przygotowujących się do startu w krajowych mistrzostwach. W sobotę rano młodzież nie została wpuszczona na trening na basenie Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji. Według trenera i prezesa UKS 2, Piotra Maziewskiego, problem jest poważny:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Konflikt (...) wynika po prostu z bardzo dużej niechęci pana dyrektora do mojej osoby, która przekłada się bezpośrednio na moich zawodników. - Piotr Maziewski, trener UKS 2

Piotr Maziewski mówi, że jeśli problemy będą narastać, ma propozycje przeniesienia się wraz z zawodnikami np. do Gdańska, gdzie młodzież będzie mieć możliwości swobodnego trenowania. To jednak spowoduje zmianę barw klubu i sukcesy pływaków nie będą sukcesami Tczewa.

Zapytaliśmy, czy konflikt ma wpływ na nastroje wśród zawodników, którzy niebawem mają wystartować w Mistrzostwach Polski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na dzień dzisiejszy są totalnie rozbici. (...) Widzą, co się dzieje, bardzo to przeżywają.

Komentując słowa przekazane przez TCSiR na kartce (fotografia powyżej) trener Maziewski zapewnia, że ma uprawnienia ratownika, był nim kilka lat na tczewskim basenie. 

W poniedziałek, 19 listopada, wczesnym popołudniem na Facebookowym Fanpage'u UKS 2 ukazał się film, który stworzyli zawodnicy:

Co na to TCSiR?

Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji, Andrzej Błaszkowski, przekazał nam nieoficjalnie w rozmowie telefonicznej, że prowadzi rozmowy w celu rozwiązania tego sporu i ma na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo dzieci. 

Po popołudniowym spotkaniu dyrektora z rodzicami zawodników, na Facebookowym Fanapage'u TCSiR pojawił się poniższy komunikat:

W poniedziałek, 19 listopada dyrektor TCSiR Andrzej Błaszkowski i dyrektor Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Tczewie podpisali aneks do umowy korzystania z placówki, który umożliwia korzystanie zawodnikom UKS 2 z basenu od godziny 6:00. Wcześniej młodzież mogła przebywać tam od godziny 6:40, w zgodzie z zapisami regulaminu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dyrektor TCSiR wyjaśnił też, jakie były przeszkody, by uczniowie przebywali na basenie przed godziną 6:40:

loadingŁaduję odtwarzacz...

We wtorek, 20 listopada o godz. 6:00 odbył się pierwszy trening na lądzie. Wygląda na to, że spór został zażegnany i zawodnicy mogą trenować przed mistrzostwami. Trzymamy kciuki!

Barbara Jackiewicz

Zdjęcia (7)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe