Poranki filmowe dla dzieci, a dla dorosłych? Urodzinowe "Łakocie i Witaminy"! [ROZMOWA]

  • 20.11.2018, 17:48 (aktualizacja 22.11.2018, 16:17)
  • Barbara Jackiewicz
Poranki filmowe dla dzieci, a dla dorosłych? Urodzinowe "Łakocie i Witaminy"! [ROZMOWA] materiały prasowe

Podziel się:

Oceń:

Marta Krynicka z Centrum Kultury i Sztuki przybliża w rozmowie najnowsze projekcje filmowe organizowane przez placówkę. Zdradza też kilka planów na nowy rok!

Cykl "Poranki filmowe" wraca do Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Raz w miesiącu, zawsze w niedzielę o godz. 11:00 w sali widowiskowej wyświetlane są filmy dla dzieci i ich rodzin.

Najbliższy seans już w niedzielę, 25 listopada - mówi Marta Krynicka z CKiS.

Posłuchajcie całej rozmowy, z której dowiecie się nie tylko o Porankach filmowych. Jest też zaproszenie na szczególny seans filmowy dla dorosłych z lektorami na żywo czyli "Łakocie i Witaminy" obchodzą pierwsze urodziny. Marta Krynicka zdradza też, na co mogą wybrać się fani filmów niezależnych już w styczniu i lutym 2019!

loadingŁaduję odtwarzacz...


PORANKI FILMOWE: Kapitan Morten i Królowa Pająków, 25 listopada (niedziela), godz. 11:00

reż. K. Jancis / Estonia, Irlandia, Wielka Brytania 2018 / 75’

10-letni Morten marzy, aby jak jego ojciec zostać kapitanem statku. Czekając na powrót taty, całe dnie spędza na budowaniu statku-zabawki z owadami na pokładzie, uciekając przy tym od gniewu opiekującej się nim ciotki Anny. Pewnego dnia marzenie Mortena spełnia się w nieoczekiwany sposób: w wyniku czarów zostaje zmniejszony do rozmiaru owadów i staje się kapitanem swojego małego statku. Mało tego: musi go jeszcze uratować statek i wrócić do prawdziwego świata.


ŁAKOCIE I WITAMINY: pokaz filmu z lektorami na żywo, 7 grudnia (piątek), godz. 20:00

Piękni mężczyźni, niebezpieczne kobiety i WĄŻ! Oprócz tego walizeczki z diamentami, nieuzasadniona fabularnie nagość i absurdalne wątki poboczne. Co wyjdzie z takiego miksu? Na pewno dużo śmiechu, a przynajmniej taką mamy nadzieję. 

Zapraszamy na pokaz filmu klasy B (lub niższej, ocenicie sami) pod tytułem “Hardy Bilet na Hawaje” (oryg. “Hard Ticket to Hawaii”). To historia dzielnych agentek i agentów bliżej niesprecyzowanej Agencji, którzy wplątują się w niezłe tarapaty.  Będzie to jubileuszowy pokaz filmu z lektorami na żywo w ramach cyklu "Łakocie i Witaminy". Żeby nie było tak łatwo - tekst czytany przez nich na żywo nie zawsze koresponduje z tym co pojawia się oryginalnie w filmie. Nie brakuje tczewskiego kolorytu i popkulturowych odniesień. Lektorami są: Filip Jędruch (Radio Tczew) i Wojciech Stobba (Radio Gdańsk)!

Powinno być śmiesznie. Wstęp wolny, wskazane towarzystwo :)

 

Barbara Jackiewicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe