Żuławy na Warsztat na II Młodzieżowym Forum Lokalnym w Lichnowach

  • 23.11.2018, 12:01 (aktualizacja 23.11.2018 14:06)
  • Hanna Brzezińska
Żuławy na Warsztat na II Młodzieżowym Forum Lokalnym w Lichnowach fot. Hanna Brzezińska
Podziel się:
Oceń:
Nadszedł czas, by podsumować 15 miesięcy działania projektu Żuławy na Warsztat, który został zainicjowany przez uczniów ze szkoły w Lisewie Malborskim. Z tej okazji 24 listopada w Lichnowach odbędzie się II Młodzieżowe Forum Lokalne.

Projekt Żuławy na Warsztat jest realizowany w ramach programu Równać Szanse, finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, a jego operatorem jest Fundacja Dzieci i Młodzieży. Celem projektu jest m.in. wzmocnienie umiejętności społecznych, nauka skutecznego planowania i co najważniejsze, wzmocnienie umiejętności pracy w grupie. Brało w nim udział ponad 20 osób w wieku od 13 do 19 lat. W ramach projektu zostały przeprowadzone różnego rodzaju warsztaty i szkolenia, wyremontowano warsztatownio-kafejkę, zorganizowano też mini obóz bilardowy. 

Sobotnie Forum Lokalne w świetlicy wiejskiej w Lichnowach będzie okazją do opowiedzenia o 15 miesiącach działalności projektu Żuławy na Warsztat, a także do stworzenia przestrzeni do rozmowy. Poza uczestnikami projektu na Forum zostali zaproszeni ich rodzice, władze gminy, wójt, sołtysi, przedstawiciele instytucji i organizacji gminnych oraz sojusznicy - przedstawiciele organizacji pozarządowych, którzy pomagali podczas działania projektu. W Lichnowach nie zabraknie ekspertów, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami ze współpracy z lokalnymi społecznościami.

O forum i najważniejszych działaniach  projektowych na naszej antenie powiedzieli uczestnicy projektu Wiktoria Gołębiewska i Kacper Słomski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Organizatorzy podkreślają, że Forum Lokalne w Lichnowach odbędzie się, ponieważ instytucje, szkoły i władze gminy nie wychodzą naprzeciw potrzebom młodzieży.

 

Hanna Brzezińska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe