Żuławy na Warsztat na II Młodzieżowym Forum Lokalnym w Lichnowach

  • 23.11.2018, 12:01 (aktualizacja 23.11.2018 14:06)
  • Hanna Brzezińska
Żuławy na Warsztat na II Młodzieżowym Forum Lokalnym w Lichnowach fot. Hanna Brzezińska
Podziel się:
Oceń:
Nadszedł czas, by podsumować 15 miesięcy działania projektu Żuławy na Warsztat, który został zainicjowany przez uczniów ze szkoły w Lisewie Malborskim. Z tej okazji 24 listopada w Lichnowach odbędzie się II Młodzieżowe Forum Lokalne.

Projekt Żuławy na Warsztat jest realizowany w ramach programu Równać Szanse, finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, a jego operatorem jest Fundacja Dzieci i Młodzieży. Celem projektu jest m.in. wzmocnienie umiejętności społecznych, nauka skutecznego planowania i co najważniejsze, wzmocnienie umiejętności pracy w grupie. Brało w nim udział ponad 20 osób w wieku od 13 do 19 lat. W ramach projektu zostały przeprowadzone różnego rodzaju warsztaty i szkolenia, wyremontowano warsztatownio-kafejkę, zorganizowano też mini obóz bilardowy. 

Sobotnie Forum Lokalne w świetlicy wiejskiej w Lichnowach będzie okazją do opowiedzenia o 15 miesiącach działalności projektu Żuławy na Warsztat, a także do stworzenia przestrzeni do rozmowy. Poza uczestnikami projektu na Forum zostali zaproszeni ich rodzice, władze gminy, wójt, sołtysi, przedstawiciele instytucji i organizacji gminnych oraz sojusznicy - przedstawiciele organizacji pozarządowych, którzy pomagali podczas działania projektu. W Lichnowach nie zabraknie ekspertów, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami ze współpracy z lokalnymi społecznościami.

O forum i najważniejszych działaniach  projektowych na naszej antenie powiedzieli uczestnicy projektu Wiktoria Gołębiewska i Kacper Słomski.

Organizatorzy podkreślają, że Forum Lokalne w Lichnowach odbędzie się, ponieważ instytucje, szkoły i władze gminy nie wychodzą naprzeciw potrzebom młodzieży.

 

Hanna Brzezińska
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe