Były radny skazany za publiczne znieważenie i pomówienie

  • 27.11.2018, 18:00 (aktualizacja 27.11.2018, 18:45)
  • Bartosz Listewnik / TV Tetka Tczew
Były radny skazany za publiczne znieważenie i pomówienie

Podziel się:

Oceń:

Sąd Rejonowy w Malborku ukarał grzywną byłego radnego i kandydata na prezydenta Tczewa Zbigniewa U., a także Tomasza U.

Sprawa ma związek z sięgającą 2015 roku tak zwaną „aferą plakatową”, kiedy to na terenie miasta pojawiły się plakaty z wizerunkiem prezydenta Mirosława Pobłockiego w roli św. Mikołaja, rozdającego pensje i premie prezesom miejskich spółek. Widniejące na grafice osoby wytoczyły proces domniemanym inicjatorom akcji, czyli właśnie Zbigniewowi U. i Tomaszowi U. Przed Sądem Rejonowym w Malborku nie udowodniono, iż oskarżeni ją zorganizowali, ale sąd uznał, że ich działania miały charakter publicznego znieważenia i pomówienia.

Mówi rzecznik Sądu Okręgowego w Gdańsku, Tomasz Adamski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zbigniew U. został ukarany grzywną w wysokości 1600 zł, a Tomasz U. 400 zł. Wyrok nie jest prawomocny. Strony mogą się odwołać do Sądu Okręgowego w Gdańsku. Były radny odmówił nam komentarza w sprawie usłyszanego wyroku.


Równolegle Sąd Rejonowy w Malborku zajmuje się sprawą, w której prezydent Tczewa jest oskarżony o przekroczenie uprawnień i złamanie ustawy o ochronie danych osobowych. Ma to związek z udostępnieniem nagrania z miejskiego monitoringu z pominięciem policji. Na nagraniu mogła być widoczna osoba rozklejająca plakaty. W sprawie tej jeden ze skazanych na karę grzywny jest oskarżycielem posiłkowym, a drugi świadkiem. Pod koniec września podczas ostatniego posiedzenia Mirosław Pobłocki złożył wniosek o zmianę składu sędziowskiego. Kolejna rozprawa miała się odbyć w piątek 23 listopada, ale została odroczona. Powodem jest konieczność rozpoznania w Sądzie Rejonowym wniosku o wyłączenie sędziego wyznaczonego do rozpoznania sprawy. Kolejny wyznaczony termin to 11 stycznia.

 

Bartosz Listewnik / TV Tetka Tczew

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jaki
jaki 29.11.2018, 12:17
O Zbynio się znalazł w końcu jest o nim głośno znowu ,było tak smutno
rr
rr 28.11.2018, 11:36
Szkoda, że nikt nie napisał, że Zbigniew U. i Tomasz U. mają jeszcze ponieść koszty sądowe. A te w przypadku tak drogiego, znanego adwokata z Gdynii, Mirosława Poblockiego nie będą małe.
Mute
Mute 29.11.2018, 07:48
Baranie koszty to 200 zl w karnych
Alex
Alex 28.11.2018, 16:45
nie wiedziałem, ze Mirosław Pobłocki to drogi, znany adwokat z Gdyni O_o

Pozostałe