Nie żyje tczewianin Zbigniew Korpolewski – prezenter, reżyser oraz autor tekstów

  • 27.11.2018, 11:20 (aktualizacja 27.11.2018 11:33)
  • Redakcja
Nie żyje tczewianin Zbigniew Korpolewski – prezenter, reżyser oraz autor tekstów
Podziel się:
Oceń:
W wieku 84 lat zmarł Zbigniew Korpolewski, artysta estradowy, reżyser, prezenter, autor tekstów. Z pochodzenia tczewianin.

Urodził się w Tczewie 5 września 1934 r. Prowadził m.in. koncerty The Rolling Stones i The Animals. Wraz z Jerzym Połomskim, Irena Kwiatkowską i Ireną Santor występował w Anglii, Australii, USA, Kanadzie. Egzamin aktorski zdawał u Kazimierza Rudzkiego. Wraz z Tadeuszem Rossem występował w Telewizji Polskiej w autorskim programie satyrycznym „Loża”. Był dyrektorem Zakładu Widowisk Estradowych, wchodzącego w skład Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych. Przed przejściem na emeryturę był dyrektorem w stołecznym Teatrze Syrena.

W kwietniu 2013 r. został odznaczony brązowym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Artysta kilkukrotnie odwiedzał Tczew. Był tu m.in. w 2010 r., wraz z Irena Santor, która wystąpiła wówczas z koncertem w Centrum Kultury i Sztuki. R. Korpolewski wspominał wówczas swoje dzieciństwo w Tczewie i artystyczny debiut na deskach tutejszego domu kultury. Wspominał również artystów, z którymi współpracował. Pisał monologi, m.in. dla Hanki Bielickiej, Jana Kobuszewskiego, Ireny Kwiatkowskiej kabaretów "Dudek" i "Egida".

materiały prasowe / Wrota Tczewa

Zbigniew Korpolewski był jednym z bohaterów wystawy „Tczew – znani i zapamiętani”, którą można było oglądać na tczewskim bulwarze. 

 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe