Opinie w Radiu Tczew 26.11.: nowe władze powiatu i wielcy przegrani ostatnich wyborów

  • 27.11.2018, 13:53
  • Redakcja
Opinie w Radiu Tczew 26.11.: nowe władze powiatu i wielcy przegrani ostatnich wyborów

Podziel się:

Oceń:

26 listopada gośćmi Opinii w Radiu Tczew byli Jolanta Pobłocka z portalu Tcz.pl i Karol Uliczny z „Gazety Tczewskiej”.

19 listopada odbyła się pierwsza, inauguracyjna sesja rady powiatu nowej kadencji. Nowym starostą tczewskim został wybrany Mirosław Augustyn, przedstawiciel Porozumienia na Plus, który nie zasiadał w radzie powiatu. Poznaliśmy także skład zarządu oraz prezydium. Jakie wyzwania stoją przed nowymi władzami powiatu i jaką pierwszą decyzję podjął nowy starosta?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pewnie jest to forma wbicia szpilki obecnemu naczelnikowi Wydziału Komunikacji, Zbigniewowi Urbanowi, który jest zagorzałym przeciwnikiem PNP - Karol Uliczny z „Gazety Tczewskiej” o decyzji starosty Augustyna odnośnie pomysłu związanego z długimi kolejkami do tego wydziału.

Myślę, że starosta nie byłby na tyle niefrasobliwy, żeby wyrzucać kogoś tylko dlatego, aby dokonać aktu politycznej zemsty. To by bardzo szybko wypłynęło i przyniosło więcej niekorzyści niż korzyści” – Jolanta Pobłocka z portalu Tcz.pl

Również 19 listopada odbyła się pierwsza, inauguracyjna sesja rady miejskiej, a 22 listopada sesja robocza. W imieniu klubu PNP jego przewodniczący Krzysztof Misiewicz zarzucił „nieeleganckie” wykorzystanie nazwy nowo utworzonego klubu Tczew Od Nowa, która według Misiewicza może kojarzyć się z miejskim projektem rewitalizacji Miasto od-nowa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W wyborach prezydenckich w Tczewie wzięło udział sześciu kandydatów. Mirosław Pobłocki obronił swoje stanowisko, a Tadeusz Dzwonkowski i Iwona Nitza otrzymali funkcję wiceprzewodniczących Rady Miejskiej w Tczewie. Co z kolei słychać u wielkich przegranych, którzy nie znaleźli się w radzie - Zbigniewa Urbana, Marcina Chełstowskiego i Wojciecha Drzeżdżona?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zakład Usług Komunalnych pyta mieszkańców o nowe miejsce, w którym mogłaby zostać ustawiona wielka świąteczna bombka. Goście audycji podpowiadają ZUK-owi.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Opinie w Radiu Tczew na antenie w poniedziałki o godz. 9 (powtórki w soboty o godz. 12). Audycję prowadzi Bartosz Listewnik.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe