Zobacz, co dzieje się, gdy zabierana jest wolność...

  • 28.11.2018, 14:07 (aktualizacja 04.12.2018, 17:03)
  • Hanna Brzezińska
Zobacz, co dzieje się, gdy zabierana jest wolność... fot. Hanna Brzezińska

Podziel się:

Oceń:

Aktorzy Tczewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w szczególny sposób postanowili celebrować setny jubileusz odzyskania przez Polskę niepodległości - zapraszają wszystkich mieszkańców na spektakl zatytułowany "Lekcja wolności!", który wieńczy kilkumiesięczne warsztaty teatralne.

W naszym studiu o pracy nad autorskim spektaklem opowiadali para aktorów Janina Jankowska i Mirosław Grzybowski oraz reżyser Piotr Weintz:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mieszkańcy Tczewa mogli zobaczyć efekty pracy seniorów na scenie już w czwartek, 29 listopada o godz. 17:00 w Centrum Kultury i Sztuki. Będzie to jedyny pokaz w naszym mieście. Wstęp wolny.

O spektaklu:

"Lekcja wolności!" ukazuje jak ważna jest niepodległość zarówno ojczyzny, jak i przede wszystkim jednostki, która w niej egzystuje. Wolność człowieka to fundament każdego niepodległego państwa. W spektaklu wykorzystano fragmenty polskiej literatury, mówiącej o tożsamości narodowej, walce o wolność kraju, ludzi, a także do jakich ekstremalnych czynów doprowadza jej utrata.

aktorzy: Maria Adamczyk, Maria Banna, Elżbieta Błaszkowska, Grażyna Brzezińska, Bożena Czech, Mirosław Grzybowski, Krystyna Jakubanes, Janina Jankowska, Barbara Kisiel, Genowefa Kondzielewska, Marzena Olszewska, Krystyna Ptaszkowska, Barbara Szweda, Urszula Średniawska, Łucja Topolska

scenariusz i reżyseria: Piotr Weintz

Sztuka została stworzona w ramach realizacji zadania publicznego "Aktorzy Trzeciego Wieku celebrują stulecie Niepodległości", dofinansowanego przez Gminę Miejską Tczew i Powiat Tczewski.

Hanna Brzezińska

Zdjęcia (1)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Andrzej
Andrzej 06.12.2018, 10:59
Fajna audycja aktorów z Tczewa z występem z Tczewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku jestem zawsze dumny z tego i fajny wywiad z Reżyserem Piotrem

Pozostałe