„Podaruj potrzebującym jedzenie na świąteczny stół”: Świąteczna Zbiórka Żywności

  • 28.11.2018, 14:42 (aktualizacja 28.11.2018, 15:01)
  • Aleksandra Kęprowska, Paweł Ickiewicz
„Podaruj potrzebującym jedzenie na świąteczny stół”: Świąteczna Zbiórka Żywności fot. Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

30 listopada i 1 grudnia w całej Polsce, w ponad 3 tysiącach sklepów w 600 miejscowościach odbędzie się Świąteczna Zbiórka Żywności, organizowana od ponad 20 lat przez Banki Żywności. Tegoroczną akcję pod hasłem „Podaruj potrzebującym jedzenie na świąteczny stół” wesprze ponad 55 tysięcy wolontariuszy. Organizacja zachęca do udziału i przypomina, że choć świąteczny stół ludzi ubogich nigdy nie ugina się od nadmiaru jedzenia, to dzięki pomocy wielu osób w tych dniach może stać się inny niż zwykle, naprawdę wyjątkowy. Każdy produkt podarowany w trakcie zbiórki ma znaczenie.

Banki Żywności zachęcają, by robiąc zakupy dla siebie w najbliższy weekend, przy okazji dołożyć do zbiórkowych koszy choćby jeden produkt z myślą o innych. Najbardziej pożądane są te z długimi terminami przydatności, jak np. mąka, makaron, kasza, cukier, olej, konserwy, przetwory owocowe i warzywne, bakalie i słodycze. Przypominamy, że nawet jeden produkt ma znaczenie, ponieważ małe gesty setek tysięcy ludzi, zsumowane razem dają realny wymiar pomocy. W zeszłym roku Banki Żywności zebrały 776 ton jedzenia, z których możliwe było przygotowanie ponad 1,5 miliona świątecznych posiłków dla osób potrzebujących.

Oprócz żywności zbiórkowej Banki Żywności, jak co roku, będą uzupełniać paczki świąteczne o inne produkty, m.in. z krótkimi terminami przydatności jak warzywa, owoce czy nabiał, pozyskane w ramach swojej codziennej działalności od producentów i ze sklepów.

materiały prasowe/www.bankizywnosci.pl

Świąteczna Zbiórka Żywności po raz kolejny odbędzie się także w Tczewie. O szczegółach akcji opowiedziała nam Maria Jankowska, prezes zarządu tczewskiego Banku Żywności. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy i zapoznania się z harmonogramem działań zaplanowanych na 30 listopada i 1 grudnia. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 

Aleksandra Kęprowska, Paweł Ickiewicz

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Joanna
Joanna 30.11.2018, 05:04
A gdzie mowa o pomocy dla g łodnych bezdomnych zwierząt

Pozostałe