Opinie w Radiu Tczew 3.12.: były radny skazany na karę grzywny i zapowiedź rewolucji Magdy Gessler

  • 04.12.2018, 13:19 (aktualizacja 04.12.2018, 13:35)
  • Redakcja
Opinie w Radiu Tczew 3.12.: były radny skazany na karę grzywny i zapowiedź…

Podziel się:

Oceń:

3 grudnia gośćmi Opinii w Radiu Tczew byli Jolanta Pobłocka z portalu Tcz.pl i Przemysław Zieliński z „Dziennika Bałtyckiego”.

Sąd Rejonowy w Malborku ukarał grzywną byłego radnego i kandydata na prezydenta Tczewa Zbigniewa U, a także Tomasza U. Sprawa ma związek z tak zwaną „aferą plakatową”. Wyrok nie jest prawomocny. Ten sam sąd odroczył toczącą się równolegle sprawę, w której oskarżony jest prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki.

Pytanie czy kiedykolwiek dowiemy się, kto jest autorem plakatów i gdzie zostały wydrukowane. Wydaje mi się, że do tematu „afery plakatowej” będziemy wracać, bo ona jest jak rzucenie kamyka do wody. Zakładam, że to nie jest koniec sprawy – Przemysław Zieliński, „Dziennik Bałtycki”

loadingŁaduję odtwarzacz...

Znane są już wstępne założenia budżetu miasta na 2019 rok. Przyszłoroczny budżet to 266 mln zł po stronie dochodów i 276 po stronie wydatków. Deficyt wyniesie 10,2 mln zł, a prognozowane na koniec przyszłego roku zadłużenie to 79,3 mln zł (ok. 30 procent).

loadingŁaduję odtwarzacz...

Czy to prawda, że planowana rozbudowa tczewskiego basenu nie uwzględni zjeżdżalni rurowej? Przed wyborami samorządowymi władze miasta przedstawiły wstępną koncepcję inwestycji, z której zdaniem mieszkańca zdążyła już „wypaść” budowa zjeżdżalni. Przyglądamy się również sporowi pomiędzy Tczewskim Centrum Sportu i Rekreacji, a klubem pływackim UKS Dwójka Tczew.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przygotowana w 2016 r. wstępna koncepcja rewitalizacji Parku Kopernika w Tczewie nieprędko doczeka się realizacji z powodu wciąż nieuregulowanych kwestii własności. Parafia ewangelicka liczy na zamianę działki.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Znana restauratorka Magda Gessler po raz drugi gości w Tczewie. Jej nowe "Kuchenne rewolucje" dotyczą jednej z tczewskich pierogarni.

Tczew to nie jest łatwy rynek, jeśli chodzi o prowadzenie punktów usługowych. Nie wiem skąd się to bierze, czy jest to kwestia zamożności mieszkańców czy tego, że nie lubią stołować się na zewnątrz. Trudno utrzymać w Tczewie restaurację – Jolanta Pobłocka, Tcz.pl

loadingŁaduję odtwarzacz...

Opinie w Radiu Tczew na antenie w poniedziałki o godz. 9 (powtórki w soboty o godz. 12). Audycję prowadzi Bartosz Listewnik.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe