Pierniki, rękodzieło i fotobudka - świąteczne targowisko w Tczewie

  • 04.12.2018, 16:04 (aktualizacja 04.12.2018, 17:05)
  • Aleksandra Kęprowska, Piotr Bunkowski
Pierniki, rękodzieło i fotobudka - świąteczne targowisko w Tczewie fot. Fabryka Sztuk

Podziel się:

Oceń:

W najbliższy weekend (8 i 9 grudnia) na Placu Hallera odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy. Tegoroczna edycja będzie różnić się od poprzednich.

Jarmark organizowany przez Fabrykę Sztuk będzie największym z dotychczasowych. W tym roku na Placu Hallera pojawi 38 wystawców, w tym 6 punktów gastronomicznych. Uczestnicy będą mogli odwiedzić 11 stanowisk ze swojskim jadłem i 21 z wyrobami rękodzielniczymi.

Świąteczny jarmark wpisał się do kalendarza imprez plenerowych organizowanych w Tczewie. Zawsze odbywał się w ostatni weekend przed świętami, tym razem wydarzenie zorganizujemy 8 i 9 grudnia. Będzie to już szósta edycja imprezy. Uliczny handel rozkwitnie nie tylko na placu Hallera, ale także na ul. Mickiewicza i deptaku na Jarosława Dąbrowskiego. Pojawią się również nowe świąteczne dekoracje. 

Alicja Gajewska, dyrektor Fabryki Sztuk

O szczegółach wydarzenia opowiedziały na naszej antenie Alicja Gajewska i Małgorzata Kruk z Fabryki Sztuk. Poznaliśmy też program tegorocznej Zabawy Mikołajkowej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na klientów będą czekać swojskie wędliny, sery, chleb litewski, kwas chlebowy, konfitury, cukierki, kulebiaki, miody pitne, barszcz, pierniki, a ponadto cała gama wyrobów rękodzielniczych, począwszy od ozdób świątecznych (stroików, bombek, wieńców, świec), a skończywszy na aniołkach i przedmiotach drewnianych oraz gipsowych, zdobionych techniką decoupage, które mogą posłużyć jako drobne upominki. W ofercie wystawców pojawi się biżuteria, a ponadto maskotki, poduszki, torby oraz ceramika użytkowa i artystyczna. Dla klientów gastronomii zostanie przygotowany ogrzewany namiot, w którym będzie można spożyć ciepłe posiłki. Nie zabraknie również mobilnej kawiarenki.

 

Atrakcje przygotowane na JARMARK BOŻONARODZENIOWY (sobota i niedziela od 10:00 do 18:00):

- handel swojskim jadłem i świątecznymi artykułami
- mała gastronomia
- spotkanie ze Świętym Mikołajem
- konkursy z nagrodami
- warsztaty w Fabryce Piernika przez dwa dni od 11.00 do 17.00
- fotobudka GPEC TCZEW
- żywe maskotki – tygryski rozdające słodkości z GPEC TCZEW

 

 

Aleksandra Kęprowska, Piotr Bunkowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe