Mikołajki w Tczewie!

  • 6.12.2018, 08:23 (aktualizacja 06.12.2018 11:22)
  • Wiktoria Maria Muza, Piotr Bunkowski, Barbara Jackiewicz
Mikołajki w Tczewie!
Podziel się:
Oceń:
6 grudnia to Mikołajki. W ten dzień zwyczajowo obdarowujemy się drobnymi upominkami, słodyczami i zabawkami, często podkładamy je dzieciom nocą w buty czy skarpety, by z rana doświadczać radości. Postanowiliśmy sprawdzić, czy mieszkańcy Tczewa świętują ten dzień.

Duża część ankietowanych przez nas tczewian spędzi mikołajkowy czas z rodziną, część planuje wybrać się na świąteczny film do kina, pojawiły się także słowa tęsknoty za śniegiem i sankami. Niestety na to ostatnie przyjdzie nam jeszcze poczekać:

Dowiedzieliśmy się już jak mieszkańcy Tczewa spędzają Mikołajki, ale byliśmy też ciekawi jakie są ich wymarzone prezenty. Większość życzyłaby sobie pieniędzy, inni nowego telefonu i komputera, ale także książek czy nawet zdrowia i spokoju:

Czy wy, drodzy słuchacze, też stawiacie na pieniądze? Zapytaliśmy o najgorsze prezenty, które dostaliście we wcześniejszych latach:

Pamiętajcie, że czasem wartość prezentu się nie liczy, a serce włożone w jego przygotowanie i zdobycie. 


Z okazji Mikołajek jeszcze dziś w naszym mieście odbędzie się kilka wydarzeń:

O godzinie 12:00 na bulwarze nadwiślańskim SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM, podczas którego zostanie otwarty nowy plac zabaw dla dzieci w kształcie średniowiecznego zamku. Najmłodsi rozgrzeją się podczas zajęć ruchowych, zatańczą przy świątecznej muzyce, wezmą udział w grach i konkursach. Bądźcie czujni, bo św. Mikołaj odwiedza też tczewskie przedszkola.

O 16 w Fabryce Sztuk rozpoczynają się warsztaty plastyczne.

Święty Mikołaj odwiedzi też Kino Helios o 17:00. O tej samej godzinie startują Mikołajki w Pelplinie oraz spotkanie na węźle transportowym przy dworcu PKP w Tczewie, gdzie zostaną zapalone świąteczne ozdoby na choince, a wszystkim zaśpiewa świątecznie chór Passionatka.


W nadchodzących dniach także czeka nas sporo atrakcji:

W piątek, 7 grudnia startuje Kiermasz Bożonarodzeniowy organizowany przez PSONI TCZEW, które zaprasza do Centrum Kultury i Sztuki od 16:00 do 20:00.

W sobotę, 8 grudnia o godzinie 09:00 na bulwarze nadwiślańskim rozpocznie się Mikołajkowa Edycja Parkrun 2018. To propozycja dla tych, którzy dbają o formę i chcą się poruszać w doborowym towarzystwie.

Z kolei w sobotę i niedzielę (8-9 grudnia) na ulicach starego miasta czynny będzie Jarmark Bożenarodzeniowy.

Wiktoria Maria Muza, Piotr Bunkowski, Barbara Jackiewicz
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe