Mikołajki w Tczewie!

  • 06.12.2018, 08:23 (aktualizacja 06.12.2018, 11:22)
  • Wiktoria Maria Muza, Piotr Bunkowski, Barbara Jackiewicz
Mikołajki w Tczewie!

Podziel się:

Oceń:

6 grudnia to Mikołajki. W ten dzień zwyczajowo obdarowujemy się drobnymi upominkami, słodyczami i zabawkami, często podkładamy je dzieciom nocą w buty czy skarpety, by z rana doświadczać radości. Postanowiliśmy sprawdzić, czy mieszkańcy Tczewa świętują ten dzień.

Duża część ankietowanych przez nas tczewian spędzi mikołajkowy czas z rodziną, część planuje wybrać się na świąteczny film do kina, pojawiły się także słowa tęsknoty za śniegiem i sankami. Niestety na to ostatnie przyjdzie nam jeszcze poczekać:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dowiedzieliśmy się już jak mieszkańcy Tczewa spędzają Mikołajki, ale byliśmy też ciekawi jakie są ich wymarzone prezenty. Większość życzyłaby sobie pieniędzy, inni nowego telefonu i komputera, ale także książek czy nawet zdrowia i spokoju:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Czy wy, drodzy słuchacze, też stawiacie na pieniądze? Zapytaliśmy o najgorsze prezenty, które dostaliście we wcześniejszych latach:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pamiętajcie, że czasem wartość prezentu się nie liczy, a serce włożone w jego przygotowanie i zdobycie. 


Z okazji Mikołajek jeszcze dziś w naszym mieście odbędzie się kilka wydarzeń:

O godzinie 12:00 na bulwarze nadwiślańskim SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM, podczas którego zostanie otwarty nowy plac zabaw dla dzieci w kształcie średniowiecznego zamku. Najmłodsi rozgrzeją się podczas zajęć ruchowych, zatańczą przy świątecznej muzyce, wezmą udział w grach i konkursach. Bądźcie czujni, bo św. Mikołaj odwiedza też tczewskie przedszkola.

O 16 w Fabryce Sztuk rozpoczynają się warsztaty plastyczne.

Święty Mikołaj odwiedzi też Kino Helios o 17:00. O tej samej godzinie startują Mikołajki w Pelplinie oraz spotkanie na węźle transportowym przy dworcu PKP w Tczewie, gdzie zostaną zapalone świąteczne ozdoby na choince, a wszystkim zaśpiewa świątecznie chór Passionatka.


W nadchodzących dniach także czeka nas sporo atrakcji:

W piątek, 7 grudnia startuje Kiermasz Bożonarodzeniowy organizowany przez PSONI TCZEW, które zaprasza do Centrum Kultury i Sztuki od 16:00 do 20:00.

W sobotę, 8 grudnia o godzinie 09:00 na bulwarze nadwiślańskim rozpocznie się Mikołajkowa Edycja Parkrun 2018. To propozycja dla tych, którzy dbają o formę i chcą się poruszać w doborowym towarzystwie.

Z kolei w sobotę i niedzielę (8-9 grudnia) na ulicach starego miasta czynny będzie Jarmark Bożenarodzeniowy.

Wiktoria Maria Muza, Piotr Bunkowski, Barbara Jackiewicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe