X Ogólnopolski Konkurs Orkiestr Dętych w Wąbrzeźnie - Grand Prix dla tczewskiej orkiestry

  • 10.12.2018, 13:41 (aktualizacja 10.12.2018, 14:31)
  • Hanna Brzezińska, Aleksandra Kęprowska
 X Ogólnopolski Konkurs Orkiestr Dętych w Wąbrzeźnie - Grand Prix dla tczewskiej orkiestry fot. Harcerska Orkiestra Dęta

Podziel się:

Oceń:

Harcerska Orkiestra Dęta z Tczewa odniosła kolejny sukces.

W niedzielę 9 grudnia tczewscy muzycy po raz pierwszy wystąpili na Ogólnopolskim Konkursie Orkiestr Dętych w Wąbrzeźnie.

Pozycją obowiązkową w repertuarze był utwór polskiego kompozytora, dlatego Harcerska Orkiestra Dęta wykonała swoją interpretację "Prząśniczki" Stanisława Moniuszki, a także utwór "Lata 20-te, lata 30-te" będący wiązanką najpopularniejszych piosenek okresu dwudziestolecia międzywojennego. Mówi dyrygent, Magdalena Kubicka-Netka.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Repertuar uzupełniły standardy muzyki światowej. Tczewska orkiestra zaprezentowała się w gronie dziesięciu składów z całego kraju. Jednak zwycięzca mógł być tylko jeden.  

loadingŁaduję odtwarzacz...

Harcerska Orkiestra Dęta wyjechała z Wąbrzeźna z Grand Prix. Nagroda skutecznie motywuje muzyków do dalszych działań, m.in. do przygotowań do koncertu noworocznego z Januszem Radkiem. 

Zdjęcia z konkursu można znaleźć na facebookowym profilu Harcerskiej Orkiestry Dętej.

 

Hanna Brzezińska, Aleksandra Kęprowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe