Masowe protesty pracowników sądów [AKTUALIZACJA]

  • 12.12.2018, 09:31 (aktualizacja 13.12.2018, 14:43)
  • Piotr Bunkowski
Masowe protesty pracowników sądów [AKTUALIZACJA] fot. Piotr Bunkowski

Podziel się:

Oceń:

W całej Polsce od początku tygodnia dochodzi do masowych protestów pracowników sądów. Wczoraj także kadra zatrudniona w tczewskim Sądzie Rejonowym dołączyła do akcji protestacyjnej.

AKTUALIZACJA - CZWARTEK 13 GRUDNIA

W związku z dużą absencją urzędników Sądu Rejonowego w Tczewie i brakiem możliwości zapewnienia obsługi wokand wyznaczonych, w dniu dzisiejszym sprawy prowadzone przez wydział cywilny, karny oraz wydział rodzinny i nieletnich, nie odbędą się.

Taki komunikat widnieje na stronie internetowej tczewskiego sądu. To zaostrzona forma protestu urzędników pracujących w wymiarze sprawiedliwości, którzy domagają się podwyżek i poprawy warunków pracy. Od poniedziałku pracownicy sądów w samo południe przerywają pracę na 15 minut, jednak wielu urzędników zdecydowało się też na pójście na zwolnienia lekarskie. Protesty mają potrwać do 21 grudnia. Dodajmy, że wczoraj o rozpoczęciu 27 grudnia ogólnopolskiego protestu poinformowali z kolei pracownicy prokuratury. 


Urzędnicy domagają się podwyżek i poprawy warunków pracy. Przed sądy m.in. w Gdańsku, Gdyni i Słupsku już w poniedziałek wyszło kilkaset osób, które na kwadrans przerwały pracę. Z kolei pracownicy Sądu Rejonowego w Lęborku poszli na zwolnienia lekarskie do końca tygodnia. Wczoraj (11 grudnia) w południe do protestu dołączyli także pracownicy Sądu Rejonowego w Tczewie.

Na manifestacji pojawili się pracownicy wszystkich wydziałów m.in karnego, cywilnego, rodzinnego i wychowawczego.

O inicjatywie wypowiedziała się Dagmara Werner, pracownik administracyjny tczewskiego sądu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

W kolejnych dniach będziemy wychodzić przed sąd o godzinie 12:00, tak jak to dzisiaj zrobiliśmy. - mówiła Dagmara Werner

Protesty mają odbywać się codziennie, aż do 21 grudnia. Jednocześnie pracownicy nie wykluczają innej formy protestu. 

Piotr Bunkowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe