Dzieci, przestrzeń i... metal. Szykujcie się na rodzinny Helliad Fest 2019 [ROZMOWA]

  • 13.12.2018, 21:12 (aktualizacja 13.12.2018, 22:38)
  • Barbara Jackiewicz
Dzieci, przestrzeń i... metal. Szykujcie się na rodzinny Helliad Fest…

Podziel się:

Oceń:

Norweski Satyricon i dwa polskie zespoły Decapitated i Obscure Sphinx to pierwsze gwiazdy ogłoszone na Helliad Festiwal 2019, który odbędzie się 24 sierpnia 2019 roku w Parku Kolibki w Gdyni. Organizatorzy chcą wprowadzić nową jakość koncertową na Pomorzu.

Jak sami o sobie piszą, Helliad Festiwal to "pierwsze takie wydarzenie na Pomorzu, którego celem jest stworzenie zupełnie nowej jakości festiwalu, łączącego wysoki poziom polskiej sceny metalowej z kolebką ciężkiego brzmienia - Skandynawią". Co kryje się za takim sformułowaniem, rozszyfrowaliśmy w trakcie rozmowy z Magdaleną Górecką, pomysłodawczynią i organizatorką wydarzenia, której towarzyszył Bartosz Hervy odpowiedzialny m.in. za stronę wizualną festiwalu. A że nasi goście byli bardzo rozmowni, publikujemy naszą pogawędkę w trzech częściach.

W pierwszej części dowiecie się, skąd wziął się pomysł na festiwal, kto przy nim pracuje, jakie super moce ma główna pomysłodawczyni Magdalena, i czy nazwa Helliad ma związek ze snami i z półwyspem Helskim. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Znany jest już pierwszy zagraniczny headliner (gwiazda), norweska black metalowa legenda z Oslo - Satyricon. Na Helliad 2019 wystąpią także dwa świetne zespoły polskie - Decapitated i Obscure Sphinx. Już niebawem pojawią się kolejne ogłoszenia.

W drugim fragmencie rozmowy poznacie przyświecającą festiwalowi filozofię związaną z kulturą skandynawską:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jest "piekło" na scenie, ale jest też dobro w sercach, a my jesteśmy ludźmi, nie demonami. Chcemy, żeby wszyscy mieli równe szanse i to jest taki nasz radośnie miłosny sposób pokazywania tego (śmiech). - Magdalena Górecka, Helliad Fest 2019 

Festiwal chce być przyjazny zarówno dzieciom i rodzinom, jak i osobom niepełnosprawnym czy starszym. Organizatorzy przygotowują m.in. Kids Zone z animacjami dla dzieci, a 1+1% przychodów z grudniowej sprzedaży biletów przekażą organizacjom wspierającym osoby z niepełnosprawnościami. Dzieci do lat 3 na festiwal wybiorą się za darmo, a do lat 12 - z 50% zniżką.

W trzeciej części dowiecie się, jak będzie wyglądać festiwal w szczegółach. Przy okazji padnie jeszcze jedno nazwisko, mające znaczący wkład w organizację imprezy. Ale okaże się także, że jednodniowy festiwal będzie... dwudniowy:

loadingŁaduję odtwarzacz...

HELLIAD FEST 2019 - 23-24 sierpnia 2019

Wszystko o festiwalu znajdziesz na Facebooku i na stronie helliad.com. Bilety kupisz na eventim.pl/HelliadFest2019.

Barbara Jackiewicz

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe