Turniej w dwa ognie dla niepełnosprawnych

  • 17.12.2018, 10:34 (aktualizacja 17.12.2018, 10:43)
  • Redakcja
Turniej w dwa ognie dla niepełnosprawnych fot. PCS Tczew
Podziel się:
Oceń:
Osoby niepełnosprawne rywalizowały w turniej w dwa ognie zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Sportu.

W piątek, 14 grudnia br. w hali widowiskowo-sportowej przy II Liceum Ogólnokształcącym w Tczewie odbył się Powiatowy Turniej Osób Niepełnosprawnych w Dwa Ognie. Organizatorem turnieju było Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie. Tradycyjnie zaproszenia do udziału w zawodach skierowano do wszystkich placówek i instytucji zajmujących się opieką osób niepełnosprawnych w powiecie tczewskim. Każda placówka występująca w zawodach miała prawo wystawić jedną lub więcej drużyn, składających się z sześciu zawodników grających w polu + „Matkę”. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym. Każda drużyna rozegrała 3 mecze. Za wygrane spotkanie drużyna otrzymała 2 punkty, za remis 1 punkt, za przegraną 0 punktów. Spotkania prowadziło 4 sędziów. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwała pielęgniarka.

Do rywalizacji przystąpiły 4 drużyny, zgłoszone przez: Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Narkowach, Dom Pomocy Społecznej w Bielawkach oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pelplinie. Wśród uczestników zawodów byli mężczyźni i kobiety o lekkim lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA
I miejsce SOSW Pelplin
II miejsce ZPS Tczew
III miejsce ŚDS Narkowy
IV miejsce DPS Bielawki

W uroczystym podsumowaniu zawodów udział wzięli Starosta Tczewski Mirosław Augustyn i Dyrektor Powiatowego Centrum Sportu w Tczewie Tomasz Tobiański. Starosta Tczewski wręczył wszystkim reprezentacjom puchary i pamiątkowe dyplomy. W końcowym przemówieniu podziękował wszystkim za udział w turnieju, pogratulował i złożył życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Więcej informacji na stronie www.pcs.tczew.pl.

Redakcja

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe