Drużyna ZIMBABA zwyciężyła na XX Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej

  • 17.12.2018, 10:48
  • Redakcja
Drużyna ZIMBABA zwyciężyła na XX Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej fot. TCSiR

Podziel się:

Oceń:

W niedzielę, 16 grudnia, w hali sportowo-widowiskowej przy II LO w Tczewie odbył się XX Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej zorganizowany przez Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji.

Zawody zostały rozegrane w kategorii OPEN - skład drużyn mogły stanowić kobiety, mężczyźni, a także zespoły mieszane w dowolnej konfiguracji. Do rywalizacji głosiło się 10 zespołów – 1 drużyna kobiet, 4 drużyny mieszane i 5 męskich. Do rozegrania były aż 22 mecze, w związku z czym każdy z nich składał się z jednego pełnego seta. Drużyny podzielono na dwie grupy po 5 zespołów. W każdej grupie rozegrano mecze systemem „każdy z każdym”. Dwie pierwsze drużyny z każdej grupy przechodziły do gry o podium – zwycięzcy grup rozgrywali mecz finałowy o I miejsce, a drugie miejsca z grup tzw. finał B, czyli mecz o III miejsce.

Walka w grupach była bardzo wyrównana, mecze niejednokrotnie kończyły się różnicą dwóch lub trzech punktów, a zdarzały się takie w których trzeba było grać na przewagi.

W grupie „A” o awansie zdecydowały tzw. małe punkty - okazało się, że po zakończeniu I fazy rozgrywek drużyny ZIMBABA, SMAKOSZE oraz EKONOMIK miały na swoim koncie po 3 zwycięstwa i 1 porażce.

W grupie „B” drużyny PSR oraz DZIKIE LOCHY również miały po 3 wygrane i 1 przegranej, w tym przypadku decydował bezpośredni mecz tych drużyn.

Ostatecznie w finałowej czwórce znalazła się drużyna mieszana (PSR) oraz trzy drużyny męskie (ZIMBABA, SMAKOSZE i DZIKIE LOCHY).

W meczu o III miejsce zagrały drużyny PSR i SMAKOSZE. Po bardzo wyrównanej walce na początku spotkania lepsza okazała ekipa się PSR, która dzięki konsekwentnej grze w drugiej części seta pokonała SMAKOSZY 25:16.

Jak przystało na finał mecz stał na wysokim i bardzo wyrównanym poziomie. Lepsi okazali się Panowie z drużyny ZIMBABA, która pokonała DZIKIE LOCHY 25:21.

Po zakończeniu rozgrywek zwycięska drużyna otrzymała puchar, trzy najlepsze drużyny otrzymały drobne nagrody rzeczowe, czwarta drużyna na osłodę otrzymała słodki upominek.

Skład zwycięskiej drużyny ZIMBABA: Adrian Rogalski, Patryk Szarmach, Dawid Dąbrowski, Szymon Stangel, Oskar Krasiński, Bartosz Kosowski, Kacper Ćwikliński.

Redakcja

Zdjęcia (5)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe