czwartek, 28 marca 2024 14:33

Tczewianka Weronika Ewald mistrzynią Polski w tenisie ziemnym!

Tczewska tenisistka, Weronika Ewald, pokonała przeciwniczki i wywalczyła złoty medal podczas Halowych Mistrzostw Polski do lat 14 w tenisie.

Autor: fot. Izabela Ewald

Halowe Mistrzostwa Polski do lat 14 w tenisie odbyły się między 10 a 14 grudnia w Bielsku-Białej. Rewelacyjnie spisała się na nich jeszcze 12-letnia tczewska tenisistka Weronika Ewald, która w drodze po zwycięstwo kolejno pokonała starsze koleżanki:

W.Ewald – J.Chodkowska 6:0, 6:3
W.Ewald – Z. Pawlikowska 6:1, 6:2
W.Ewald – W.Domańska 6:1, 6:0

W półfinale zmierzyła się z turniejową jedynką - także tczewianką, rok starszą Darią Górską i wygrała spotkanie wynikiem 6:2, 6:2. Natomiast w finale pokonała zawodniczkę rozstawioną z numerem 2 - Zuzannę Bednarz (6:2, 6:3 ), tym samym zdobywając tytuł Mistrzyni Polski do lat 14.

W grze deblowej, razem ze swoją koleżanką – Orianą Gniewkowską, zdobyły srebrny medal. W finale uległy parze rozstawionej z numerem 1 – D.Górska/Z. Bednarz wynikiem 3:6,0:6.

Ogromne gratulacje dla zawodniczki oraz jej trenerów – Sergieja Mykhailova i Dariusza Gajewskiego!