Wirtualnie po Wiśle. Muzeum Wisły z okularami VR

  • 19.12.2018, 17:19
  • Barbara Jackiewicz
Wirtualnie po Wiśle. Muzeum Wisły z okularami VR fot. Facebook

Podziel się:

Oceń:

W Muzeum Wisły w Tczewie, należącym do Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, można wybrać się w wirtualny rejs po królowej polskich rzek. Nietypowa ekspozycja powstała we współpracy z Facebook Polska w ramach projektu „Wisłą" ‑ transmitowanego na żywo rejsu Wisłą, który odbył się w październiku na trasie z Płocka do Gdańska.

Muzeum Wisły w Tczewie zyskało nową atrakcję. Są to okulary VR, po założeniu których użytkownik trafia do wirtualnej rzeczywistości. Jaka to rzeczywistość, wyjaśnia Jan Ściegienny z Facebook Polska:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Rejs "Wisłą" odbył się na początku października z Płocka do Trójmiasta i miał na celu ukazanie piękna polskiej przyrody, a także przybliżenie wielu ciekawych, lokalnych inicjatyw i stojących za nimi ludzi. Muzeum Wisły jest jedyną placówką, której Facebook podarował okulary VR.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dodała Ewa Sidor z Muzeum Wisły. Stanowisko VR jest już dostępne dla zwiedzających.


Rejs śledziło na żywo ponad 2 mln internautów. Nagranie rejsu z zamontowanej na łodzi kamery 360o zostało zarejestrowane z myślą o Muzeum Wisły w leżącym na trasie spływu w Tczewie. Od teraz odwiedzający mogą podziwiać nadwiślańskie krajobrazy również w wirtualnej rzeczywistości.

"Okulary VR będą doskonałym uzupełnieniem ekspozycji naszego Muzeum. W ramach wizyty odwiedzający będą mogli przenieść się na chwilę w wirtualny świat i doświadczyć magii Wisły. Planujemy wykorzystanie wystawy szczególnie podczas zajęć dla grup szkolnych, odwiedzających naszą placówkę – będzie to dla nich ciekawy i rozwijający element edukacyjny' – mówi Przemysław Węgrzyn, kierownik Działu Edukacji w Narodowym Muzeum Morskim, którego oddziałem jest Muzeum Wisły w Tczewie.

Projekt „Wisłą" to pierwszy tego typu projekt Facebooka w Polsce. Oprócz trwającej łącznie ponad 26 godzin transmisji na żywo, załoga łodzi spotkała się z lokalnymi społecznikami, pasjonatami i aktywistami, którzy podzielili się swoją wiedzą nie tylko o rzece, ale także o życiu codziennym na przyległych jej terenach. Rozmowy dotyczyły m.in. ochrony przyrodniczego charakteru Wisły, odtworzenia transportu pasażerskiego w Płocku czy organizacji spływów kajakami lub gondolami. Wszystkich spotkanych rozmówców łączy jedno: pasja do Wisły. Wywiady poprowadzone przez podróżnika i wideo blogera Piotra „Gdzie Bądź" Jurkowskiego dostępne są na profilu Facebook Polska.

Barbara Jackiewicz

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe