Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 10:13
Reklama Przekaż 1,5 % podatku dla Ewy Misztal
Reklama

Wirtualnie po Wiśle. Muzeum Wisły z okularami VR

W Muzeum Wisły w Tczewie, należącym do Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, można wybrać się w wirtualny rejs po królowej polskich rzek. Nietypowa ekspozycja powstała we współpracy z Facebook Polska w ramach projektu „Wisłą" ‑ transmitowanego na żywo rejsu Wisłą, który odbył się w październiku na trasie z Płocka do Gdańska.
Wirtualnie po Wiśle. Muzeum Wisły z okularami VR

Autor: fot. Facebook

Muzeum Wisły w Tczewie zyskało nową atrakcję. Są to okulary VR, po założeniu których użytkownik trafia do wirtualnej rzeczywistości. Jaka to rzeczywistość, wyjaśnia Jan Ściegienny z Facebook Polska:

Kliknij aby odtworzyć
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Rejs "Wisłą" odbył się na początku października z Płocka do Trójmiasta i miał na celu ukazanie piękna polskiej przyrody, a także przybliżenie wielu ciekawych, lokalnych inicjatyw i stojących za nimi ludzi. Muzeum Wisły jest jedyną placówką, której Facebook podarował okulary VR.

Kliknij aby odtworzyć
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Dodała Ewa Sidor z Muzeum Wisły. Stanowisko VR jest już dostępne dla zwiedzających.


Rejs śledziło na żywo ponad 2 mln internautów. Nagranie rejsu z zamontowanej na łodzi kamery 360o zostało zarejestrowane z myślą o Muzeum Wisły w leżącym na trasie spływu w Tczewie. Od teraz odwiedzający mogą podziwiać nadwiślańskie krajobrazy również w wirtualnej rzeczywistości.

"Okulary VR będą doskonałym uzupełnieniem ekspozycji naszego Muzeum. W ramach wizyty odwiedzający będą mogli przenieść się na chwilę w wirtualny świat i doświadczyć magii Wisły. Planujemy wykorzystanie wystawy szczególnie podczas zajęć dla grup szkolnych, odwiedzających naszą placówkę – będzie to dla nich ciekawy i rozwijający element edukacyjny' – mówi Przemysław Węgrzyn, kierownik Działu Edukacji w Narodowym Muzeum Morskim, którego oddziałem jest Muzeum Wisły w Tczewie.

Projekt „Wisłą" to pierwszy tego typu projekt Facebooka w Polsce. Oprócz trwającej łącznie ponad 26 godzin transmisji na żywo, załoga łodzi spotkała się z lokalnymi społecznikami, pasjonatami i aktywistami, którzy podzielili się swoją wiedzą nie tylko o rzece, ale także o życiu codziennym na przyległych jej terenach. Rozmowy dotyczyły m.in. ochrony przyrodniczego charakteru Wisły, odtworzenia transportu pasażerskiego w Płocku czy organizacji spływów kajakami lub gondolami. Wszystkich spotkanych rozmówców łączy jedno: pasja do Wisły. Wywiady poprowadzone przez podróżnika i wideo blogera Piotra „Gdzie Bądź" Jurkowskiego dostępne są na profilu Facebook Polska.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama