"Im dłużej na sali, im większy wysiłek tym, większa jest radość" - z wizytą w Teatrze Tańca 8 Negro [ROZMOWA]

  • 20.12.2018, 09:19 (aktualizacja 21.12.2018, 15:03)
  • Hanna Brzezińska, Aleksandra Kęprowska
"Im dłużej na sali, im większy wysiłek tym, większa jest radość" - z wizytą w Teatrze Tańca 8 Negro [ROZMOWA] fot. Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

Przedświąteczna audycja piąteczkowa poświęcona była podsumowaniom mijającego roku.

Zapytaliśmy naszych słuchaczy czy to, co wymyślili sobie na początku 2018 roku udało się zrealizować. A może lepiej nie planować i pozwolić sobie na spontaniczność bez kalendarza wypełnionego notatkami oraz zadaniami na kolejny miesiąc? Odpowiedzi na piąteczkowe pytanie znajdziecie TUTAJ.

Dla naszych słuchaczy mieliśmy też nagrodę motywującą do roztańczenia się w 2019 roku. Poranek spędziliśmy z Teatrem Tańca 8 Negro, czyli zespołem pięciu tancerek, których pasją jest także uczenie innych. Rozmawialiśmy z założycielką szkoły, Agatą Litwińską oraz jej współpracowniczkami i instruktorkami, Julią Maks i Julią Neubauer. Skąd się wzięła nazwa 8 Negro? 

Nazwa Teatru Tańca “8 Negro” z j. hiszpańskiego (ocho negro) oznacza czarną ósemkę. Nazwa jest historyczna, w 2014 roku brałyśmy udział w Europejskich Dniach Tańca w Malborku, wtedy grupę tworzyło osiem tancerek. Naszym wspólnym elementem były czarne kostiumy. Stwierdziłyśmy, że mogłybyśmy się nazywać “Czarna ósemka”, natomiast brakowało nam tutaj jakiejś magii. Weronika jest pasjonatką języka hiszpańskiego, żeby to podkreślić ustanowiłyśmy, że będziemy “czarną ósemką”, natomiast nazwę należy wypowiadać po hiszpańsku - “ocho negro” (czyt. oczo negro). 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Taniec to nie tylko przyjemność, ale także ogromny wysiłek i poświęcenie, o czym najlepiej widzą zawodowi tancerze. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas naszej rozmowy nie zabrakło pytania o to, czy tańczyć może każdy i czy trzeba mieć do tego jakieś specjalne predyspozycje. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Teatr Tańca 8 Negro to nie jedynie zajęcia baletowe, ale także salsa, tango, modern jazz, a nawet taniec wojowników, czyli wushu, którego instruktorem jest trener gimnastyki sportowej, Artur Cichuta.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ostatnio coraz większą popularnością cieszy się nauka tzw. pierwszego tańca, czyli układu choreograficznego przygotowanego przez młodą parę. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas naszej wizyty najmłodsze tancerki ćwiczyły pod okiem Klary Rekowskiej, przygotowując się do styczniowego pokazu w Subkowach. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

By rozwiać wszelkie wątpliwości, czy nauka tańca to dobra decyzja nasze rozmówczynie wymieniły zalety tańca dla zdrowia.  

loadingŁaduję odtwarzacz...

O Teatrze Tańca 8 Negro przeczytacie więcej TUTAJ

Hanna Brzezińska, Aleksandra Kęprowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe