"Właścicielka nie poczuwa się do winy, twierdzi, że stan psa i warunki, w jakich przebywa są w porządku" - psi dramat w Miłobądzu

  • 20.12.2018, 13:50 (aktualizacja 20.12.2018, 18:10)
  • Piotr Bunkowski
"Właścicielka nie poczuwa się do winy, twierdzi, że stan psa i warunki,… fot. OTOZ Animals Schronisko w Tczewie

Podziel się:

Oceń:

W poniedziałek, 17 grudnia po zgłoszeniu mieszkańców inspektorzy z OTOZ Animals z Tczewa pojechali na interwencję do Miłobądza.

AKTUALIZACJA

Jak informuje na swojej stronie OTOZ Animals w Tczewie niestety stan psa jest bardzo zły.

Chociaż bardzo byśmy chcieli, nie mamy tylko dobrych wieści... Od razu po przywiezieniu Asa do schroniska, pobraliśmy krew do badań. Niestety według otrzymanych przed chwilą wyników badań krwi psiaka, parametry nerkowe są znacznie przekroczone. Natychmiast wdrożone zostało leczenie jak również As jest po pierwszej serii kroplówek. Jednym słowem wyniki jak i stan nerek jest fatalny... Dlatego też kwestia operacji z pewnością oddali się w dalszą przyszłość (niż planowaliśmy) bo nie ma opcji, żeby As został poddany narkozie przy takich wynikach.

info. OTOZ Animals Schronisko w Tczewie


 

Wieś pod Tczewem, posesja vis a vis jedynego w tej miejscowości sklepu. I tak na oczach wszystkich, którzy od ponad 3 lat tamtędy przechodzą dzieje się dramat Asa, psa, który kiedyś uległ wypadkowi... i wyleczył się sam - jak oznajmiła właścicielka, na nasze pytanie czy po wypadu oglądał Asa lekarz. A As ma stare złamanie szyjki kości udowej i... nie wyleczył się sam, tylko cierpiał, nie wchodził do budy, spał na stojąco... Do tego brud i smród w kojcu, znaczne wychudzenie, stada pcheł i zły stan ogólny psiaka były powodem do odebrania w trybie natychmiastowym w asyście policji, lekarza weterynarii, który potwierdził zagrożenie życia psa oraz przedstawiciela Gminy Tczew.
Wystąpiliśmy też do Wójta o decyzję o odebraniu psa właścicielowi i wszczęciu postępowania karnego. Właścicielka nie poczuwa się do winy, twierdzi, że stan psa i warunki, w jakich przebywa są w porządku. Nawet to, że od wypadku śpi na stojąco i nie wchodzi do budy, też jest według niej "ok"...
As od razu trafił do lecznicy do specjalisty chirurga - świetnego ortopedy, który podjąłby się operacji, oczywiście dopiero, gdy poprawi się ogólny stan psa.
Jest to operacja skomplikowana i kosztowna. Oczywiście w trakcie postępowania przed sądem będziemy walczyć, by obciążyć właściciela wszystkimi kosztami... ale wiadomo, operację trzeba przeprowadzić jak najszybciej a sprawy w sądzie raczej się przeciągają...

info. OTOZ Animals Schronisko w Tczewie

Inspektorzy na miejscu zastali 5-letniego psa, Asa. Zwierzę zostało odebrane właścicielom i umieszczone w schronisku. Zapytaliśmy kierownik schroniska, Joannę Sobaszkiewicz o stan zdrowia zwierzęcia.

loadingŁaduję odtwarzacz...

fot. OTOZ Animals Schronisko w Tczewie

Inspektorzy skontaktowali się z właścicielką psa telefonicznie. Podczas rozmowy stwierdziła, że trzy lata temu zwierzę uległo wypadkowi, ale nie widziała potrzeby wizyty u weterynarza, gdyż uważała że “pies wyleczył się sam”. Jakie konsekwencje czekają właścicielkę Asa?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Możemy wesprzeć Asa w schronisku. Joanna Sobaszkiewicz wymieniła najpotrzebniejsze rzeczy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zwracamy się do was z gorącym apelem - kto może niech wesprze powrót do zdrowia Asa!
By już nie cierpiał, mógł się położyć bez bólu...!

Nasze konto: 81 1020 1909 0000 3402 0107 9615 - z dopiskiem "na operację Asa"

Prosimy o wsparcie finansowe na leczenie i powrót do zdrowia psiaka!!

dla przelewów zagranicznych:Kod BIC (Swift): BPKOPLPW,

PKO BP S.A. 81 1020 1909 0000 3402 0107 9615

- odbiorca: OTOZ Animals Oddział Schroniska w Tczewie,
83-110 Tczew, ul. Malinowska.

W imieniu Naszym i ASA dziękujemy za każdą pomoc!

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Tczewie
ul. Malinowska
83-110 Tczew
tel. 0 58 531 96 56
mail: [email protected]

info. OTOZ Animals Schronisko w Tczewie

fot. OTOZ Animals Schronisko w Tczewie

Do Urzędu Gminy trafił wniosek o odebranie psa jego właścicielom. Przypominamy, że za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Piotr Bunkowski

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Renata
Renata 21.12.2018, 18:04
Oczywiście kara dla Twojej byłeś oprasczyni...
Renata
Renata 21.12.2018, 18:02
Przelałam pieniążki na leczenie ASA. Piesku trzymaj się. Mam nadzieję że będzie dobrze. Nie potrafię zrozumieć dlaczego tak długo ludzie byli obojętni na Twoje wołanie o pomoc.... Jedno jest pewne Twoją była Pani nie jest człowiekiem.... Nie ma serca....Chciałbym wierzyć że spotka Ciebie zasłużona kara....


Ewa
Ewa 20.12.2018, 22:57
Czemu ludzie są tacy bezduszni :( To cecha wrodzona czy nabyta?
gostek
gostek 20.12.2018, 21:55
Manuela?????? takie czułe serce....
obu
obu 20.12.2018, 21:41
może odwiedze Miłobądz niedługo
co za bydlaki
co za bydlaki 20.12.2018, 19:24
Można się dowiedzieć koło jakiego sklepu mieszkają ci sk......le
Lewiatan?

Pozostałe