Pasterka w kościele Szkolnym

  • 25.12.2016, 16:39 (aktualizacja 26.12.2016, 23:08)
  • Barbara Jackiewicz, Radio Tczew
Pasterka w kościele Szkolnym fot. www.fara.tczew.pl

Podziel się:

Oceń:

Jak co roku w dzień poprzedzający uroczystość Bożego Narodzenia – w Wigilię, we wszystkich kościołach odbyła się Pasterka. Pasterka w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Tczewie rozpoczęła się procesją z Dzieciątkiem Jezus do wnętrza kościoła oświetlonego na kolorowo w otoczeniu harcerzy z światełkiem pokoju z Betlejem.

Mszę pasterską celebrował ks. Piotr Pruski. Harcerze odczytali przesłanie, które niesie światełko betlejemskie oraz zapalili świece na ołtarzu. Licznie zgromadzeni wierni, szczególnie młodzi świętowali pamiątkę narodzenia Pana Jezusa w Betlejem. Podczas homilii ks. Piotr poruszył tajemnicę Wcielenia, czyli przyjęcia przez Syna Bożego ludzkiej natury oraz Jego przyjścia na świat. Liturgię Mszy św. pasterskiej swoim śpiewem ubogacił chór młodzieżowy Juventus, który wykonał kolędy i pastorałki w tradycyjnych i nowych aranżacjach. Po Mszy św. rozpoczęło się wspólne kolędowanie.

A dziś w Telewizji Tetka Tczew o godz. 18:00 można zobaczyć retransmisję pasterki z kościoła farnego pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

Barbara Jackiewicz, Radio Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe