Burzliwe zakończenie roku w Starostwie Powiatowym w Tczewie. Będą likwidować szkoły?

  • 31.12.2019, 11:09 (aktualizacja 31.12.2019, 16:55)
  • Redakcja
Burzliwe zakończenie roku w Starostwie Powiatowym w Tczewie. Będą likwidować szkoły? fot. Radio Tczew
Podziel się:
Oceń:
31 grudnia odbyło się spotkanie dla mediów dotyczące planowanych restrukturyzacji niektórych ośrodków edukacyjnych w naszym powiecie.

Emocje budzą projekty uchwał zamiarowych, których treść dotyczy przekształceń części placówek w powiecie. Na sali obrad Rady Powiatu obecni byli starosta Mirosław Augustyn, wicestarosta Piotr Cymanowski oraz przedstawiciele mediów. Ponadto przybyło wielu pracowników, nauczycieli oraz rodziców dzieci i młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pelplinie oraz Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie, którzy wyrażali swoje zaniepokojenie wobec zmian oraz niezadowolenie z braku konsultacji.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mówiła Małgorzata Domachowska dyrektor SOSW w Pelplnie. Jak odniósł się do tego starosta tczewski Mirosław Augustyn?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Czy odbędą się jeszcze rozmowy w problemowej sprawie?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wicestarosta Piotr Cymanowski tak wyjaśnił dlaczego o projektach restrukturyzacji szkoły dowiedziały się bez wcześniejszych konsultacji.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ponadto zmiany mają mieć na celu sprostanie wymaganiom reformy edukacji oraz spodziewanemu większemu naborowi uczniów w kolejnych latach. Zgromadzeni na sali rodzice, dyrekcja i nauczyciele nie byli usatysfakcjonowani wyjaśnieniami zarządu powiatu. Padły mocne słowa:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pojawiały się również głosy, że w obecnie placówki funkcjonują dobrze.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Rodzice i nauczyciele rozpoczęli zbiórkę pod petycją przeciwko proponowanym zmianom. Uchwały zamiarowe mają być głosowane na styczniowej sesji.


Pierwsze informacje o planowanych zmianach pojawiły się już 29 grudnia na profilach społecznościowych szkół.

Redakcja

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Andrzej
Andrzej 01.01.2019, 19:37
Obecne działania Zarządu Powiatu są tylko przymiarką do kolejnych ograniczeń. W nowym roku szkolnym zostanie absolwentom gimnazjów i podstawówek zaoferowane znacznie mniej miejsc w liceach i technikach a za to dużo w zawodówkach - bo to szkoły tańsze, bo flexy i inne zakłady się dołożą. tymczasem zlikwiduje się przez brak naboru licea zostawiając tylko I LO w Tczewie i nagoni się klientów katolowi i biskupowi w Pelplinie. Powinna sie temu przygladać prokuratura.
Ewa
Ewa 02.01.2019, 11:45
To chyba bardziej złożona sprawa, która schodzi w dół od Zalewskiej, obawiam się, że ani mieszkańcy ani starostwo nie będzie mieć dużego wpływu, gdy kasa się z budzetu centralnego skurczy

Pozostałe