Burzliwe zakończenie roku w Starostwie Powiatowym w Tczewie. Będą likwidować szkoły?

  • 31.12.2018, 11:09 (aktualizacja 31.12.2018 16:55)
  • Redakcja
Burzliwe zakończenie roku w Starostwie Powiatowym w Tczewie. Będą likwidować szkoły? fot. Radio Tczew
Podziel się:
Oceń:
31 grudnia odbyło się spotkanie dla mediów dotyczące planowanych restrukturyzacji niektórych ośrodków edukacyjnych w naszym powiecie.

Emocje budzą projekty uchwał zamiarowych, których treść dotyczy przekształceń części placówek w powiecie. Na sali obrad Rady Powiatu obecni byli starosta Mirosław Augustyn, wicestarosta Piotr Cymanowski oraz przedstawiciele mediów. Ponadto przybyło wielu pracowników, nauczycieli oraz rodziców dzieci i młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pelplinie oraz Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie, którzy wyrażali swoje zaniepokojenie wobec zmian oraz niezadowolenie z braku konsultacji.

Mówiła Małgorzata Domachowska dyrektor SOSW w Pelplnie. Jak odniósł się do tego starosta tczewski Mirosław Augustyn?

Czy odbędą się jeszcze rozmowy w problemowej sprawie?

Wicestarosta Piotr Cymanowski tak wyjaśnił dlaczego o projektach restrukturyzacji szkoły dowiedziały się bez wcześniejszych konsultacji.

Ponadto zmiany mają mieć na celu sprostanie wymaganiom reformy edukacji oraz spodziewanemu większemu naborowi uczniów w kolejnych latach. Zgromadzeni na sali rodzice, dyrekcja i nauczyciele nie byli usatysfakcjonowani wyjaśnieniami zarządu powiatu. Padły mocne słowa:

Pojawiały się również głosy, że w obecnie placówki funkcjonują dobrze.

Rodzice i nauczyciele rozpoczęli zbiórkę pod petycją przeciwko proponowanym zmianom. Uchwały zamiarowe mają być głosowane na styczniowej sesji.


Pierwsze informacje o planowanych zmianach pojawiły się już 29 grudnia na profilach społecznościowych szkół.

Redakcja
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Andrzej
Andrzej 1.01.2019, 19:37
Obecne działania Zarządu Powiatu są tylko przymiarką do kolejnych ograniczeń. W nowym roku szkolnym zostanie absolwentom gimnazjów i podstawówek zaoferowane znacznie mniej miejsc w liceach i technikach a za to dużo w zawodówkach - bo to szkoły tańsze, bo flexy i inne zakłady się dołożą. tymczasem zlikwiduje się przez brak naboru licea zostawiając tylko I LO w Tczewie i nagoni się klientów katolowi i biskupowi w Pelplinie. Powinna sie temu przygladać prokuratura.
Ewa
Ewa 2.01.2019, 11:45
To chyba bardziej złożona sprawa, która schodzi w dół od Zalewskiej, obawiam się, że ani mieszkańcy ani starostwo nie będzie mieć dużego wpływu, gdy kasa się z budzetu centralnego skurczy

Pozostałe