Młodzi dla młodych - taki jest musical "Chłopcy z Placu Broni"

  • 05.01.2019, 09:13 (aktualizacja 05.01.2019, 10:02)
  • Tomasz Przysiężny, Barbara Jackiewicz
Młodzi dla młodych - taki jest musical "Chłopcy z Placu Broni"
Podziel się:
Oceń:
Musical "Chłopcy z Placu Broni", w którym grają dzieci i młodzież, dedykowany jest... dzieciom i młodzieży. Młodzi aktorzy poświęcili mnóstwo czasu, by przybliżyć widzom historię Nemeczka i jego kolegów.

Karol Świtajski, Szymon Szymański i Konrad Repiński ze Stowarzyszenia Teatralnego Ingenium gościli w naszym studiu, by przybliżyć słuchaczom ideę, która przyświeca organizacji kształcącej uzdolnione scenicznie dzieci i młodzież.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Stowarzyszenie Teatralne Ingenium działa od 2009 roku i wystawiło już 5 dużych musicali, w których aktorami są dzieci i młodzież. Od prawie 10 lat jednym z aktorów jest 19-letni Szymon Szymański, który trafił do grupy jako 9-latek. 9 lat ma obecnie drugi z aktorów, Konrad Repiński, który jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 11 w Tczewie. Mimo młodego wieku i krótkiego stażu już wciela się w postać Nemeczka, szeregowego członka chłopięcej bandy.

Nasi goście przybliżyli spektakle, które przez te lata zostały wystawione na deskach nie tylko trójmiejskich teatrów. Ich różnorodność potrafi zadziwić:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Powieść węgierskiego pisarza Ferenca Molnára "Chłopcy z Placu Broni" jest lekturą szkolną w podstawówce. W związku z tym musical cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów i nauczycieli szkół podstawowych. 

Goście opowiadali także o trudnej pracy nad spektaklem, jeszcze trudniejszej pracy z dziećmi i młodzieżą, znakomitej atmosferze podczas prób oraz, jak trafić do wesołej teatralnej ekipy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Najbliższe spektakle odbędą się 17 i 18 stycznia na Scenie Teatralnej NOT w Gdańsku. Polecamy!


O "Chłopcach z Placu Broni"

Spektakl opowiada o losach małego Nemeczka, niepozornego, niskiego chłopca, należącego do grupy Chłopców z Placu Broni, który pozostając jedynym szeregowcem wśród swoich przyjaciół, udowadnia im, że jego odwaga, honor i poświęcenie może zawstydzić niejednego z nich. Historia Nemeczka rozgrywa się na tle wojny o prawo do zabaw na tytułowym Placu Broni, pomiędzy chłopcami a ich rówieśnikami bawiącymi się w ogrodzie botanicznym. To ona jest wielkim sprawdzianem lojalności, bohaterstwa i męstwa dla tych kilku- i kilkunastolatków.

O działalności Stowarzyszenia Teatralnego Ingenium przeczytacie na stronie internetowej stowarzyszenieteatralne.pl.

Tomasz Przysiężny, Barbara Jackiewicz

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe