Młodzi dla młodych - taki jest musical "Chłopcy z Placu Broni"

  • 5.01.2019, 09:13 (aktualizacja 05.01.2019 10:02)
  • Tomasz Przysiężny, Barbara Jackiewicz
Młodzi dla młodych - taki jest musical "Chłopcy z Placu Broni"
Podziel się:
Oceń:
Musical "Chłopcy z Placu Broni", w którym grają dzieci i młodzież, dedykowany jest... dzieciom i młodzieży. Młodzi aktorzy poświęcili mnóstwo czasu, by przybliżyć widzom historię Nemeczka i jego kolegów.

Karol Świtajski, Szymon Szymański i Konrad Repiński ze Stowarzyszenia Teatralnego Ingenium gościli w naszym studiu, by przybliżyć słuchaczom ideę, która przyświeca organizacji kształcącej uzdolnione scenicznie dzieci i młodzież.

Stowarzyszenie Teatralne Ingenium działa od 2009 roku i wystawiło już 5 dużych musicali, w których aktorami są dzieci i młodzież. Od prawie 10 lat jednym z aktorów jest 19-letni Szymon Szymański, który trafił do grupy jako 9-latek. 9 lat ma obecnie drugi z aktorów, Konrad Repiński, który jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 11 w Tczewie. Mimo młodego wieku i krótkiego stażu już wciela się w postać Nemeczka, szeregowego członka chłopięcej bandy.

Nasi goście przybliżyli spektakle, które przez te lata zostały wystawione na deskach nie tylko trójmiejskich teatrów. Ich różnorodność potrafi zadziwić:

Powieść węgierskiego pisarza Ferenca Molnára "Chłopcy z Placu Broni" jest lekturą szkolną w podstawówce. W związku z tym musical cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów i nauczycieli szkół podstawowych. 

Goście opowiadali także o trudnej pracy nad spektaklem, jeszcze trudniejszej pracy z dziećmi i młodzieżą, znakomitej atmosferze podczas prób oraz, jak trafić do wesołej teatralnej ekipy.

Najbliższe spektakle odbędą się 17 i 18 stycznia na Scenie Teatralnej NOT w Gdańsku. Polecamy!


O "Chłopcach z Placu Broni"

Spektakl opowiada o losach małego Nemeczka, niepozornego, niskiego chłopca, należącego do grupy Chłopców z Placu Broni, który pozostając jedynym szeregowcem wśród swoich przyjaciół, udowadnia im, że jego odwaga, honor i poświęcenie może zawstydzić niejednego z nich. Historia Nemeczka rozgrywa się na tle wojny o prawo do zabaw na tytułowym Placu Broni, pomiędzy chłopcami a ich rówieśnikami bawiącymi się w ogrodzie botanicznym. To ona jest wielkim sprawdzianem lojalności, bohaterstwa i męstwa dla tych kilku- i kilkunastolatków.

O działalności Stowarzyszenia Teatralnego Ingenium przeczytacie na stronie internetowej stowarzyszenieteatralne.pl.

Tomasz Przysiężny, Barbara Jackiewicz

Zdjęcia (1)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe