Święto Trzech Króli w Tczewie

  • 06.01.2019, 17:00 (aktualizacja 07.01.2019, 15:19)
  • Barbara Jackiewicz
Święto Trzech Króli w Tczewie fot. Barbara Jackiewicz
Podziel się:
Oceń:
Mieszkańcy Tczewa wzięli udział w Orszaku Trzech Króli zorganizowanym w naszym mieście już po raz szósty.

Tczewski Orszak Trzech Króli rozpoczął się o godz. 14:00. O tej porze z trzech miejsc: placu Hallera, dziedzińca Fabryki Sztuk i placu przy pomniku Jana Pawła II, wyruszyły trzy barwne korowody, by spotkać się na Kanonce i tam pokłonić się Dzieciątku i Świętej Rodzinie w stajence oraz wspólnie kolędować i bawić się z okazji Objawienia Pańskiego.

Pierwszy na miejsce dotarł orszak z placu Hallera, a po nim przybywały kolejne grupy. Na czele każdego stał jeden z królów wraz z kolorową i rozśpiewaną świtą, wojskiem, dwórkami, muzykantami i aniołami, wśród których nie zabrakło mieszkańców Tczewa przybyłych całymi rodzinami, klasami szkolnymi i grupami przedszkolnymi, klubami i stowarzyszeniami. Część uczestników miała na głowach korony, gotowe lub wykonane własnoręcznie, inni byli poprzebierani, a jeszcze inni ze śpiewnikami w dłoniach aktywnie włączali się w kolędowanie, które prowadził Przemek Radziszewski.

Rozmawialiśmy z jednym z przybyszy, królem Baltazarem I:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zapytaliśmy także mieszkańców, czy chętnie dołączają do tej inicjatywy?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zgromadzeni wysłuchali orędzia i życzeń. Każdy uczestnik Orszaku otrzymał pamiątkowy certyfikat przejścia trasy królewskiej z pieczęciami Trzech Króli. Na rozgrzewkę była gorąca kawa i herbata, ciasto i słodycze, a także ognisko i pieczenie kiełbasek. 

W tym roku na Kanonce stał SzpikoBus, gdzie można było zapisywać się do bazy dawców szpiku. Akcję zorganizowała młodzież z YOUng Heroes  z Zespołu Szkół Katolickich.


Więcej o Orszaku Trzech Króli w Tczewie w poniedziałek w wiadomościach na naszej antenie oraz w "Naszym Tczewie" w Tv Tetka Tczew.

Barbara Jackiewicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe