Nowy Rok otwarty z klasą! Koncert Harcerskiej Orkiestry Dętej tczewianie przyjęli owacjami na stojąco

  • 07.01.2019, 14:37 (aktualizacja 07.01.2019, 15:15)
  • Barbara Jackiewicz, Radio Tczew / Krzysztof Repiński, Tv Tetka
Nowy Rok otwarty z klasą! Koncert Harcerskiej Orkiestry Dętej tczewianie… fot. Barbara Jackiewicz

Podziel się:

Oceń:

Harcerska Orkiestra Dęta co roku wita Nowy Rok specjalnym styczniowym koncertem z Gwiazdą, zapraszając do współpracy znakomitych wokalistów. Tym razem wybór padł na Janusza Radka, który wraz z Orkiestrą oczarował publiczność aż dwa razy.

W tym roku ze względu na ogromne zainteresowanie publiczności, koncert odbył się aż w dwóch terminach - o godz. 16 i 19 w sobotę, 5 stycznia. Gościem, który tak zainteresował tczewian był wokalista i aktor teatralny - Janusz Radek, o którym opowiedziała Magdalena Kubicka-Netka, dyrygentka Harcerskiej Orkiestry Dętej:

loadingŁaduję odtwarzacz...

To jest artysta w pełnym tego słowa znaczeniu, artysta bardzo świadomy, on jest aktorem, więc on zawsze będzie myślał tekstem, będzie oddawał piękno poezji (...) co dla nas jako muzyków jest pewnym novum, no i ta współpraca powoduje, że zespół jest bogatszy o kolejne doświadczenia. (...) To jest dla nas zaszczyt, że możemy z takim artysta zagrać. - Magdalena Kubicka-Netka, Harcerska Orkiestra Dęta

Dyrygentka Orkiestry opowiedziała także o tym, jak wyglądało dobieranie repertuaru na ten szczególny wieczór:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przygotowanie wspólnego występu wokalisty i blisko sześćdziesięcioosobowej orkiestry to wielkie wyzwanie, wymagające opracowania aranżacji i wielu godzin prób, ale orkiestra spisała się znakomicie. Zapytaliśmy Janusza Radka, czy występował już wcześniej z orkiestrą dętą:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Orkiestry dęte postrzegam nie w charakterze jakiegoś wyzwania, tylko w charakterze wspólnego muzykowania,  i to chyba jest najciekawsze, a jeszcze szczególnie, że są to harcerze, młodzi ludzie, którzy zdają sobie sprawę z tego, że to jest budowanie ich wrażliwości, ich smaku, ich proporcji muzycznych, a to potem przekłada się na wychowanie, na czucie, co jest dobre, a co złe. - Janusz Radek

Oba sobotnie koncerty zakończyły się bisami i owacją na stojąco. Relację filmową można zobaczyć w wiadomościach Nasz Tczew w Telewizji Tetka


Dla tych z Was, którzy byli na koncercie i chcieliby jeszcze raz się zachwycić, ale także dla tych, którzy nie mieli okazji zobaczyć tego wydarzenia, mamy dobrą wiadomość! Koncert został zarejestrowany i niebawem będzie go można w całości w Telewizji Tetka Tczew.

Barbara Jackiewicz, Radio Tczew / Krzysztof Repiński, Tv Tetka

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe