Miasto kontra Strabag. Ugoda na pół miliona

  • 07.01.2019, 16:10 (aktualizacja 07.01.2019, 20:42)
  • Barbara Jackiewicz, Radio Tczew / Krzysztof Repiński, Tv Tetka
Miasto kontra Strabag. Ugoda na pół miliona fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

Sprawa kary finansowej za opóźnienie przebudowy ulicy Gdańskiej została zakończona. Miasto będące w sporze z wykonawcą, firmą Strabag, zgodziło się na ugodę i pół miliona rekompensaty.

Sprawa opóźnionego remontu ulicy Gdańskiej i Jedności Narodu ciągnęła się miesiącami i dała się we znaki mieszkańcom Tczewa. Termin oddania inwestycji najpierw przesunięto na grudzień 2017 roku, ostatecznie remontowane odcinki oddano do użytku dopiero w maju 2018 roku.

Około półroczne przesunięcie terminu spowodowało, że Urząd Miejski nie wypłacił wykonawcy, firmie Strabag, ostatniej, ponad 3-milionowej transzy. Według umowy za każdy dzień opóźnienia mogła być naliczana kara finansowa, z kolei firma budowlana wykazywała niedogodności  i przeszkody, na które nie miała wpływu podczas realizacji inwestycji. Sprawa trafiła do sądu. Tam strony doszły do porozumienia i wypracowały kompromis. Jak mówił prezydent Mirosław Pobłocki w audycji "Pytania do Prezydenta" na antenie Tv Tetka, spór zakończył się ugodą. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Prezydent wyjaśniał także, że takie rozwiązanie spornej kwestii jest korzystne. Co zatem zyskało miasto:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ostateczne rozliczenie inwestycji już nastąpiło. Miasto zapłaciło za to zadanie pół miliona mniej niż wynikało z umowy z wykonawcą.

Barbara Jackiewicz, Radio Tczew / Krzysztof Repiński, Tv Tetka

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe