Będzie kolejny odcinek ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Jagiellońskiej

  • 09.01.2019, 14:36 (aktualizacja 09.01.2019, 16:38)
  • Paweł Ickiewicz
Będzie kolejny odcinek ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Jagiellońskiej fot. Barbara Jackiewicz
Podziel się:
Oceń:
W tym roku ma powstać krótki, ale ważny odcinek drogi dla rowerów na ul. Jagiellońskiej. Chodzi o fragment od ścieżki przy sklepie Lidl do ul. Rokickiej przy kościele pw. NMP Matki Kościoła.

Tego odcinka drogi rowerowej rowerzystom brakuje, zwłaszcza tym, którzy dojeżdżają do firm zlokalizowanych w strefie ekonomicznej na ul. Rokickiej / Skarszewskiej. O planowanej na ten rok inwestycji mówi Grzegorz Pawlikowski, inspektor ds. polityki rowerowej i mobilności w Urzędzie Miejskim w Tczewie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jest to niewielki ale bardzo istotny odcinek, z uwagi na bardzo duży ruch rowerowy (...) Dane o tym, że tamtędy bardzo dużo rowerzystów się porusza mamy z konkursu "Rowerem do pracy" z zeszłego roku. - Grzegorz Pawlikowski, Urząd Miejski w Tczewie

Kilkusetmetrowy odcinek drogi rowerowej ma być wybudowany w systemie "zaprojektuj i wybuduj" jeszcze w tym roku i będzie budowany poza pasem drogowym, poniżej chodnika na terenach, które są własnością miasta.

Paweł Ickiewicz

Zdjęcia (1)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ewa
Ewa 09.01.2019, 21:02
Super! Niech jeszcze wojewódzki zarząd dróg weźmie się za resztę Jagiellońskiej, a miasto zrobi do końca Gdańską i będzie bardzo wygodna sieć rowerowa w mieście

Pozostałe