Będzie kolejny odcinek ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Jagiellońskiej

  • 9.01.2019, 14:36 (aktualizacja 09.01.2019 16:38)
  • Paweł Ickiewicz
Będzie kolejny odcinek ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Jagiellońskiej fot. Barbara Jackiewicz
Podziel się:
Oceń:
W tym roku ma powstać krótki, ale ważny odcinek drogi dla rowerów na ul. Jagiellońskiej. Chodzi o fragment od ścieżki przy sklepie Lidl do ul. Rokickiej przy kościele pw. NMP Matki Kościoła.

Tego odcinka drogi rowerowej rowerzystom brakuje, zwłaszcza tym, którzy dojeżdżają do firm zlokalizowanych w strefie ekonomicznej na ul. Rokickiej / Skarszewskiej. O planowanej na ten rok inwestycji mówi Grzegorz Pawlikowski, inspektor ds. polityki rowerowej i mobilności w Urzędzie Miejskim w Tczewie:

Jest to niewielki ale bardzo istotny odcinek, z uwagi na bardzo duży ruch rowerowy (...) Dane o tym, że tamtędy bardzo dużo rowerzystów się porusza mamy z konkursu "Rowerem do pracy" z zeszłego roku. - Grzegorz Pawlikowski, Urząd Miejski w Tczewie

Kilkusetmetrowy odcinek drogi rowerowej ma być wybudowany w systemie "zaprojektuj i wybuduj" jeszcze w tym roku i będzie budowany poza pasem drogowym, poniżej chodnika na terenach, które są własnością miasta.

Paweł Ickiewicz

Zdjęcia (1)

  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ewa
Ewa 9.01.2019, 21:02
Super! Niech jeszcze wojewódzki zarząd dróg weźmie się za resztę Jagiellońskiej, a miasto zrobi do końca Gdańską i będzie bardzo wygodna sieć rowerowa w mieście

Pozostałe