Opinie w Radiu Tczew 21.01.: tragiczna śmierć Pawła Adamowicza, wizualizacje remontu dworca PKP i otwarcie krytego lodowiska

  • 22.01.2019, 11:16 (aktualizacja 22.01.2019, 14:24)
  • Aleksandra Kęprowska
Opinie w Radiu Tczew 21.01.: tragiczna śmierć Pawła Adamowicza, wizualizacje remontu dworca PKP i otwarcie krytego lodowiska fot. Hanna Brzezińska

Podziel się:

Oceń:

21 stycznia gośćmi Opinii w Radiu Tczew byli Jolanta Pobłocka z portalu Tcz.pl i Przemysław Zieliński z „Dziennika Bałtyckiego”.

Tragiczna śmierć Pawła Adamowicza

W poniedziałek, 14 stycznia po południu zmarł prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Polityk został śmiertelnie raniony nożem w niedzielę 13 stycznia podczas 27. finału WOŚP w Gdańsku.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Proces prezydenta Pobłockiego

W piątek, 11 stycznia w Sądzie Rejonowym w Malborku odbyła się kolejna rozprawa w procesie prezydenta Tczewa Mirosława Pobłockiego. Zeznawali: komendant Straży Miejskiej Andrzej Jachimowski, Zbigniew Moder - kierownik Referatu Monitoringu i Wykroczeń Straży Miejskiej oraz były radny Zbigniew U. Zeznania tego ostatniego zostały przerwane i ich wysłuchanie będzie kontynuowane na kolejnej rozprawie 15 lutego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Co dalej ze szkołami w powiecie tczewskim?

W ostatni piątek odbyła się kolejna sesja Rady Powiatu Tczewskiego. Po konsultacjach ze środowiskami szkolnymi starostwo zmieniło pierwotny kształt uchwał zamiarowych związanych z restrukturyzacją niektórych ośrodków edukacyjnych w powiecie. Po licznych konsultacjach zaproponowano ostateczne rozwiązanie. To stworzenie Zespołu Szkół Branżowych, który miałby działać na bazie Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich. W skład placówki ma wchodzić Branżowa Szkoła I Stopnia oraz Branżowa Szkoła II Stopnia, a także Liceum dla Dorosłych. Młodzież, która rozpoczęła naukę, ma dokończyć ją, w swoim środowisku.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wizualizacje remontu dworca PKP

W drugim kwartale przyszłego roku ruszy wielka przebudowa dworca w Tczewie. Zmieni się bardzo dużo - a według wstępnych szacunków prace mają kosztować 11 mln zł. PKP przedstawia pierwsze wizualizacje nowego obiektu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Otwarcie krytego lodowiska

W sobotę 12 stycznia na krytym lodowisku odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi, a po nim mecz hokejowy inaugurujący działalność nowego obiektu. Po meczu zorganizowano pokaz łyżwiarstwa, a po nim wejścia indywidualne.

Kryte lodowisko jest to inwestycja samorządu miasta Tczewa, jej koszt to 3,4 mln zł. Nowy obiekt jest częścią kompleksu sportowego Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Wojska Polskiego. Tafla boiska ma powierzchnię 800m2 (20x40m). Obiekt wyposażony jest w trybunę na ok. 50 osób, wypożyczalnie sprzętu (łyżwy, sprzęt hokejowy), szafki. Od trzeciego tygodnia stycznia rozpoczną się wieczory curlingowe i hokejowe oraz szkółka łyżwiarska.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Opinie w Radiu Tczew na antenie w poniedziałki o godz. 9:00 (powtórki w soboty o godz. 12:00). Audycję w zastępstwie za Bartosza Listewnika prowadzi w styczniu Aleksandra Kęprowska.

Aleksandra Kęprowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe