Zdejmij nogę z gazu! Policyjna akcja "Prędkość" w ten weekend

  • 25.01.2019, 14:05 (aktualizacja 25.01.2019, 14:23)
  • Redakcja
Zdejmij nogę z gazu! Policyjna akcja "Prędkość" w ten weekend fot. Radio Tczew

Podziel się:

Oceń:

26 i 27 stycznia, na terenie całego województwa pomorskiego, policjanci przeprowadzą akcję „Prędkość”.

Celem weekendowych działań jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości.  

Działania będą prowadzone na terenie całego województwa, a szczególnym nadzorem zostaną objęte miejsca, w których najczęściej dochodzi do wypadków drogowych. Policjanci będą korzystać z ręcznych mierników prędkości oraz pojazdów wyposażonych w wideorejestrator.

Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze jest jedną z częstszych przyczyn wypadków drogowych. Przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące.

info. Komenda Powiatowa Policji w Tczewie

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe