Opinie w Radiu Tczew: 28.01.:morderstwo w Rożentalu i wybory uzupełniające w Pelplinie

  • 28.01.2019, 09:51 (aktualizacja 29.01.2019, 14:58)
  • Redakcja
Opinie w Radiu Tczew: 28.01.:morderstwo w Rożentalu i wybory uzupełniające… fot. Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

28 stycznia gośćmi Opinii w Radiu Tczew byli Przemysław Zieliński z "Dziennika Bałtyckiego" i Karol Uliczny z "Gazety Tczewskiej".

Morderstwo, kradzież i rozbój w Rożentalu

20 stycznia w niedzielę wieczorem w Rożentalu koło Pelplina zamordowano 57-letniego mężczyznę. W tej samej miejscowości w bliskim czasie miały miejsce inne przestępstwa – rozbój i kradzież. W środę tczewski Sąd Rejonowy podjął decyzję o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu wobec 45-letniego Mołdawianina zatrzymanego w poniedziałek w związku z rozbojem i kradzieżą.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pelplin: wybory uzupełniające i nowy wiceburmistrz

Burmistrz miasta i gminy Pelplin Mirosław Chyła drogą konkursową wyłonił swojego zastępcę, którym w bieżącej kadencji będzie Ewa Nowogrodzka pełniąca do tej pory funkcję wójta gminy Kwidzyn. Ewa Nowogrodzka posiada blisko 30-letni staż pracy w strukturach samorządu terytorialnego. Na stanowiskach kierowniczych pracuje od 18 lat.

Ponadto mieszkańcy Pelplina 20 stycznia ponownie poszli do urn – wzięli udział w wyborach uzupełniających do Rady Miasta i Gminy Pelplin, po tym jak z mandatu radnego zrezygnował obecny burmistrz Pelplina, Mirosław Chyła. Kociewska Inicjatywa Samorządowa utrzymała stan posiadania mandatów w Radzie Miejskiej w Pelplinie. Wybory uzupełniające wygrał bowiem Bartosz Weroniecki. Pokonał on m.in. byłego wiceburmistrza Dariusza Górskiego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Za mało pielęgniarek na porodówce

Z nowym rokiem do szpitali weszły nowe standardy organizacyjne dotyczące opieki medyczne w czasie ciąży, porodu, połogu oraz nad noworodkiem. W Tczewie większość wprowadzonych norm funkcjonowała już w ubiegłym roku. Przyszłe mamy rodzą w lepszych warunkach. Jedyny problem z jakim boryka się tczewski oddział ginekologiczno-położniczy to braki kadrowe. Przydałoby się jeszcze kilka pielęgniarek oraz lekarz anestezjolog. Brakuje aż 17 pielęgniarek.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kolekcja pięciuset tczewskich pamiątek możliwa do kupienia

Urodzony w Tczewie gdański fotografik i kolekcjoner Ireneusz Dunajski zapowiedział sprzedaż kolekcji 500 przedmiotów związanych z historią Tczewa. Jak sam podkreśla, cena za zbiory na poziomie 100 tys. złotych jest okazyjna. Prawo pierwokupu Ireneusz Dunajski przyznał władzom Tczewa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kolejne opóźnienie roweru metropolitalnego Mevo

Rozruch testowy systemu Mevo zakończył się brakiem odbioru przez zamawiającego, Obszar Metropolitalny Gdańsk – Gdynia – Sopot. Niezgodna z przedmiotem zamówienia jest aplikacja, system naliczania opłat, sposób działania GPS-u, czy system nadzoru, co nie pozwala na odbiór wartego ponad 40 milionów złotych Systemu Roweru Metropolitalnego.

Kolejny rozruch testowy będzie możliwy po ponownym zgłoszeniu przez wykonawcę, spółkę NB Tricity, gotowości do uruchomienia I etapu. Co ważne, opóźnienie w uruchomieniu systemu nie ma wpływu na uruchomienie II etapu, planowanego na 1 marca 2019.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziemne pojemniki na śmieci na starówce

Zakończona została budowa podziemnych śmietników przy ul. Wąskiej i Wojska Polskiego. Są to nowoczesne, estetyczne pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.

Podziemne pojemniki na odpady to projekt pilotażowy. Urząd miasta na ich budowę w dwóch lokalizacjach uzyskał dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku to: bezzwrotne 86 tysięcy złotych i taką samą kwotę w formie niskooprocentowanej pożyczki.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Opinie w Radiu Tczew na antenie w poniedziałki o godz. 9:00 (powtórki w soboty o godz. 12). Audycję za Bartosza Listewnika poprowadziła Hanna Brzezińska. 

 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe