Dzień Tczewa 2019. Tym razem bez wyróżnienia dla Tczewianina Roku

  • 28.01.2019, 13:43 (aktualizacja 29.01.2019, 12:52)
  • Paweł Ickiewicz, Aleksandra Kęprowska
Dzień Tczewa 2019. Tym razem bez wyróżnienia dla Tczewianina Roku fot. Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

30 stycznia, od 1992 r. obchodzimy jako Dzień Tczewa. Jest to pamiątka wkroczenia do miasta w 1920 r. Błękitnej Armii gen. Józefa Hallera i powrotu Tczewa do Polski.

O planowanych wydarzeniach mówi rzeczniczka Urzędu Miejskiego Małgorzata Mykowska:

.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tego dnia tradycyjnie poznamy wyróżnionych nagrodami rady miejskiej. Dlaczego w tym roku prezydent nie przyznał tytuł Tczewianina Roku? 

loadingŁaduję odtwarzacz...

PROGRAM OBCHODÓW:

16.00 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. odbędzie się uroczysta msza św. w intencji mieszkańców Tczewa

17.00 – uroczysta sesja Rady Miejskiej w Centrum Kultury i Sztuki (ul. Kard. Wyszyńskiego 10).

W programie uroczystej sesji:

- otwarcie sesji i przywitanie gości

- wystąpienie okolicznościowe

- wręczenie medali „Pro Domo Trsoviensi”. Decyzją Rady Miejskiej wyróżnienia otrzymają Magdalena Kubicka-Netka oraz Tomasz Tobiański

- wręczenia wyróżnienia Rady Programowej Kociewskiego Kantoru Edytorskiego „Pierścień Mechtyldy”

- część artystyczna

- zakończenie sesji.

Magdalena Kubicka – Netka została wyróżniona za promocję Tczewa na arenie międzynarodowej, promowanie kultury wśród mieszkańców Tczewa i okolic oraz wychowywanie kolejnych pokoleń muzyków. O przyznanie medalu wnioskowali członkowie Harcerskiej Orkiestry Dętej w Tczewie wraz z komendantem Szczepu im. Stanisława Moniuszki dr Norbertem Jatkowskim.

Tomasz Tobiański został wyróżniony za działalność sportową oraz promowanie sportu w środowisku młodzieży szkolnej i aktywnego trybu życia wśród mieszkańców Tczewa. O przyznanie medalu wnioskowali członkowie Klubu Pro Domo Trsoviensi.

Z okazji święta miasta, prezydent Mirosław Pobłocki, tradycyjnie wysyła życzenia urodzinowe wszystkim mieszkańcom urodzonym 30 stycznia. Jest ich 144. Najstarszy jubilat 30 stycznia skończy 90 lat, najmłodsza – 1 rok.

W Fabryce Sztuk cały czas można zwiedzać wystawę poświęconą okresowi XX-lecia międzywojennego w Tczewie - "20 lat wolności. Tczew 1920-1939":

Ponadto Rada Programowa Kociewskiego Kantoru Edytorskiego przyzna wyróżnienie Pierścień Mechtyldy.

Paweł Ickiewicz, Aleksandra Kęprowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe