Wręczenie państwowych odznaczeń oraz miejskich wyróżnień na uroczystej sesji z okazji Dnia Tczewa

  • 31.01.2019, 18:30 (aktualizacja 04.02.2019, 11:38)
  • Piotr Bunkowski
Wręczenie państwowych odznaczeń oraz miejskich wyróżnień na uroczystej sesji z okazji Dnia Tczewa fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

W Centrum Kultury i Sztuki odbyła się uroczysta Sesja Rady Miasta, która upamiętniła dzień odzyskania niepodległości przez nasze miasto. Wręczono na niej również odznaczenia.

Sesję poprzedziła msza święta w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w intencji mieszkańców. Następnie po przeniesieniu się do budynku CKiS-u, zebranie rozpoczęło się od upamiętnienia zamordowanego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza minutą ciszy.

Sesja była również okazją do wręczenia państwowych odznaczeń oraz miejskich wyróżnień. Na zgromadzeniu wręczono następujące gratyfikacje:
-  Złoty Krzyż Zasługi
-  Srebrny Krzyż Zasługi
-  Brązowy Krzyż Zasługi
-  Krzyż Wolności i Solidarności
-  Medale "Pro Domo Trsoviensi"
-  Wyróżnienie Rady Programowej Kociewskiego Kantoru Edytorskiego „Pierścień Mechtyldy"

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich w imieniu prezydenta RP Andrzeja Dudy wręczył Złoty Krzyż Zasługi, Alicji Gajewskiej. Srebrnym Krzyżem Zasługi odznaczony został Tadeusz Dzwonkowski. Brązowy Krzyż Zasługi został przekazany dla Józefa Wąsa. Z kolei Krzyżem Wolności i Solidarności odznaczono Andrzeja Zielińskiego, nauczyciela i działacza oświatowej „Solidarności”. Wyróżnienie Rady Programowej Kociewskiego Kantoru Edytorskiego „Pierścień Mechtyldy" otrzymał Piotr Kajzer, pracownik Sekcji Historii Miasta Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Medale "Pro Domo Trsoviensi" odebrali Tomasz Tobiański, dyrektor Powiatowego Centrum Sportu, miejski radny i współzałożyciel „Biegającego Tczewa” oraz Magdalena Kubicka-Netka, dyrygentka Harcerskiej Orkiestry Dętej.

Dwójka wyróżnionych podzieliła się z nami emocjami po otrzymaniu nagrody.

"To takie uhonorowanie tej pracy, którą wykonuję na co dzień." - mówi Magdalena Kubicka-Netka

loadingŁaduję odtwarzacz...

"To jest moje życie. To jest moja pasja." - mówi Tomasz Tobiański.

loadingŁaduję odtwarzacz...

O część artystyczną uroczystej Sesji Rady Miasta zadbał chór ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Tczewie pod opieką Justyny Szreder oraz uczniowie Zespołu Szkół Katolickich, którzy przygotowali krótki spektakl oparty o teksty ks. Janusza Stanisława Pasierba i Romana Landowskiego.

Przypomnijmy, że od 1992 roku, każdy 30 stycznia obchodzimy jako Dzień Tczewa. Jest to pamiątka wkroczenia do miasta w 1920 roku Błękitnej Armii generała Józefa Hallera i powrotu Tczewa do Polski.

Piotr Bunkowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe