Opinie w Radiu Tczew 04.02.: kąpielisko w Lubiszewie, opóźnienia autobusów i blokada polowania

  • 05.02.2019, 13:34
  • Redakcja
Opinie w Radiu Tczew 04.02.: kąpielisko w Lubiszewie, opóźnienia autobusów i blokada polowania

Podziel się:

Oceń:

4 lutego gośćmi Opinii w Radiu Tczew byli Jolanta Pobłocka z portalu Tcz.pl i Krzysztof Repiński z Telewizji Tetka.

99 lat temu Tczew wrócił do Polski. 30 stycznia od 1992 roku obchodzony jest jako Dzień Tczewa. Jest to pamiątka wkroczenia wojsk gen. Józefa Hallera do Tczewa w 1920 roku. Jak co roku w Centrum Kultury i Sztuki odbyła się uroczysta sesja rady miejskiej, podczas której rozdano medale Pro Domo Trsoviensi oraz odznaczenia przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Dzień później odbyła się robocza sesja Rady Miejskiej w Tczewie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Powraca inicjatywa, która ma na celu zagospodarowanie okolic Jeziora Rokickiego i przyległych stawów. Czy jest szansa, aby w sąsiedztwie Tczewa postały tereny rekreacyjne z kąpieliskiem?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Poznaliśmy wykonawcę pierwszego etapu przebudowy stadionu miejskiego przy ulicy Bałdowskiej. Do października 2019 roku zadanie to ma wykonać firma Panorama z Piaseczna. Koszt inwestycji to 4 miliony 800 tysięcy złotych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mieszkańcy osiedla Witosa skarżą się na duże opóźnienia autobusów, do których miało dochodzić w ciągu ostatniego tygodnia. Na osiedlu Górki linie nr 2 i 12 kursują z częstotliwością co 30 minut. Mniejszy problem jest wtedy, gdy opóźnienie wynosi kilka minut, gorzej jeśli autobus nie przyjedzie wcale.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W sobotę 19 stycznia aktywiści z Trójmiejskiego Ruchu Antyłowieckiego skonfrontowali się z myśliwymi w ramach polowania, które odbyło się w lasach pod Tczewem. Na miejscu interweniowała policja.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Opinie w Radiu Tczew na antenie w poniedziałki o godz. 9 (powtórki w soboty o godz. 12). Audycję prowadzi Bartosz Listewnik.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe