Dotacje na opiekę nad najmłodszymi. Czy Gmina Tczew zdecyduje się na dofinansowanie?

  • 12.02.2019, 14:20 (aktualizacja 12.02.2019, 15:22)
  • Redakcja
Dotacje na opiekę nad najmłodszymi. Czy Gmina Tczew zdecyduje się na dofinansowanie? fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

Na ostatniej sesji tczewska Rada Miejska zatwierdziła uchwałę wprowadzającą nowe zasady dotacji do opieki nad dziećmi do lat trzech. Na dofinansowanie do miejsc w żłobkach mogą jednak liczyć tylko dzieci mieszkańców Tczewa.

Rada Miejska zatwierdziła uchwałę wprowadzającą nowe zasady dotacji do opieki nad dziećmi do lat trzech. Podtrzymano dotację w wysokości 350 zł miesięcznie na dziecko w żłobku. Możliwe będzie też dofinansowanie innych form opieki - klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. Ze strony samorządu jest to dodatkowa pozycja w budżecie, bo nie ma ustawowego obowiązku dofinansowania żłobków. Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki podkreślił, że niewiele miast w Polsce decyduje się dopłacać do żłobków.  

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wiceprezydent Adam Urban zaznaczył, że stosunku do wcześniejszej uchwały nastąpiła jednak zmiana.

Kwota dotacji przysługuje na dziecko zamieszkałe w naszym mieście.

Jak zwróciła uwagę Jolanta Link ze Żłobka na Górkach, wynika z tego problem dotyczący dzieci zamieszkałych poza Tczewem, na terenie gminy wiejskiej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na razie dofinansowania z gminy wiejskiej nie ma, ale to nie znaczy, że jest niemożliwe. Wójt gminy Tczew, Krzysztof Augustyniak zachęca mieszkańców do składania w tej sprawie wniosków, które następnie zostaną przedstawione Radzie Gminy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypomnijmy, że miejski samorząd przeznacza na opiekę nad najmłodszymi mieszkańcami miasta dużą część budżetu. Na same żłobki w ubiegłym roku wydano blisko milion złotych. a kolejne 17 i pół miliona na przedszkola. Ponieważ dotowanie żłobków nie jest ustawowym obowiązkiem, miasto chce te pieniądze przeznaczać na dzieci mieszkańców miasta.

Obecnie w Tczewie zarejestrowanych jest 10 żłobków niepublicznych oraz 5 punktów opiekunów dziennych.


Więcej o dofinansowaniu tczewskich żłobków w materiale Tv Tetka Tczew:

 

Redakcja

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe